СП - рукомет: Бјелоруско “све или ништа” испало ништа!

Поразом од Њемачке 31:25 Бјелоруси се практично опростили од осмине финала СП. Египат потврдио пласман у други круг, Македонци намучили Шпанце.

Фудбал 18.01.2017 | 23:40
Бјелорусија је дала све од себе против Њемачке у мечу четвртог кола Групе Ц, али је доживјела пораз 31:25.

Читаво прво полувријеме држали су се Бјелоруси у егалу са фаворитом, али су у наставку положили оружје и практично се опростили од друге рунде такмичења.

Бјелоруси су шансу за пласман у осмину финала изгубили већ у првом колу шокантним поразом од Чилеа, испоставило се да смо већ на старту шампионата гледали дуел за пролазак у други круг.

Ситуација се може промијенити само ако се деси чудо у посљедњем колу, односно ако Бјелорусија побиједи Мађарску, а Чиле изгуби од Саудијске Арабије.

А управо за ту утакмицу спремао се Чиле вечерас, па је против Хрватске ротирао велики број играча и на крају је уписан убједљив пораз 37:22.

И Хрватска је чувала снагу, одмарала главне играче, првенствено Домагоја Дувњака, јер ће у посљедње колу групне фазе дуел са Њемачком одлучити о томе ко ће бити први у групи и у осмини финала ићи на Катар.

У посљедњем мечу Групе Б Македонци су водили против Шпанаца у првих 30 минута игре, међутим “фурија” је у другом полувремену потпуно прекокренула утакмицу и стигла до побједе 29:25

Шпанце је са 11 постигнутих голова до побједе водио Валеро Ривера Фолх.

Његов отац, Валеро Ривера Лопез, са селекцијом Катара у исто вријеме доживио је други пораз у Групи Д, Шведска је славила 36:25.

Египат је овјерио пласман у осмину финала побједом  над Аргентином 31:26, а Данска је савладала Бахреин резултатом 30:26.