НБА - видео: Врелина "спржила" Хардена, Вејд промашио победу...!

Кошаркаши Бруклин Нетса, Мајами Хита и Далас Меверикса забележили су победе у мечевима НБА лиге који су одиграни у ноћи између уторка и среде.

Кошарка 18.01.2017 | 12:45
Најузбудљивије је било у Чикагу, где су Меверикси забележили 13. победу у сезони резултатом 99:98, тројком Веслија Метјуза 11 секунди пре краја меча. Прилику за преокрет имао је Двејн Вејд, али је промашио у последњем нападу свог тима.

Флорида је остала неосвојива за Џејмса Хардена и Хјустон Рокитсе, ни његов трипл-дабл (40 поена, 12 скокова, 10 асистенција) није био довољан за тријумф. Расположени Мајами је имао чак шесторицу играча са двоцифреним учинком, за коначних 109:103.

“Стотке“ су видели и љубитељи кошарке у Торонту, Репторси су са 119:109 савладали Бруклин, уз сјајне партије Демара Дероузана (36 поена, 11 скокова, 6 асистенција) и Корија Џозефа (33 поена, 4 асистенције, 4 скока).

Меч између Чикага и Даласа је практично био одлучен после сјајне друге четвртине гостију (30:19), али су Булси успели да смање заостатак у другом полувремену и стигну на корак од потпуног преокрета.

Ипак, тројка Метјуза у финишу је запечатила судбину домаћег тима, у ком су најефикаснији били Џими Батлер са 24 поена, 12 асистенција и 9 скокова, Робин Лопез је додао 21, а Двејн Вејд 17 уз 13 промашених шутева из игре, укључујући и покушај на шест секунди до краја меча.

На другој страни, као по правилу, поентерски најрасположенији је био Харисон Барнс са 20 поена, Сет Кари је додао 18, а Џеј Џеј Бареа 12.

Трипл-дабл Хардена није био зачињен победом Хјустона у Мајамију, на почетку четвртог квартала је било нерешено, а у последњих 12 минута “Врелина“ је преузела конце игре у своје руке и на крилима Горана Драгића (21 поен, 8 асистенција, 6 скокова), Вејна Елингтона (18 поена), Диона Вејтерса (17 поена) и Хасана Вајтсајда (14 поена, 15 скокова) забележила вредну победу.

Дуел Торонта и Бруклина није добро почео за фаворизоване Репторсе, гости су решили прву деоницу са три поена предности, али је трећи квартал вратио ствари на своје место (34:24).

Без Кајла Лаурија Торонто се мучио у организацији напада, али је заблистао Џозеф, искористио чак 37 минута на терену за 33 поена. На другој страни, Брук Лопез је убацио 28 поена уз 8 скокова, Крис Лаверт је уписао 14, колико и Рондеј Холис-Џеферсон.