СП - рукомет: Провукли се Вујовић и Словенци, прва побједа Пољске!

Драматичне утакмице одигране су у поподневном термину на Светском првенству за рукометаше у Француској. Словенија се против Туниса извукла из амбиса, драма на утакмици између Јапана и Пољске...

Остали спортови 17.01.2017 | 20:10
Да је резлика између европских селекција и остатка света све мања - потврђују резултати утакмица трећег и четвртог кола на Светском првенству у Француској.

Тунис је био на корак да савлада "уморне" и опуштене, али, ипак, одличне Словенце. Екипа Веселина Вујовића се на волшебан начин вратила из "мртвих" и освојила бод за прво место, на којем ће се сигурно задржати 24 сата.

У 55. минуту утакмице Тунис је имао пет голова предности 28:23. Африканци до краја нису постигли ниједан гол, док су "јанези" направили серију 5:0 - за коначних 28:28. Била је то прва утакмица 4. кола Групе Б.

У Групи А суперзанимљив био је окршај Пољске и Јапана 26:25. Пољаци се налазе у великој кризи и само су сенка екипе која је прве две година на Светском првенству у Катару освојила треће место, а на Олимпијским играма у Рију играла полуфинале.

Јапан је имао два гола предности на полувремену, али је Пољска успела да се пресабере и у наставку игре стигне до првих бодова и наде да може до осмине финала СП-а.

Немачка је рутински завршила задатак против Саудијске Арабије 38:24 и после три кола у Групи Ц дели прво место са непораженом Хрватском. У Групи Д Катар је савладао "успавану" Аргентину 21:17. Занимљиво да су "гаучоси" у првом делу постигли само два гола.