ШПА: Барса, Атлетико и Реал - сви славили, поредак исти!

Фудбалери Реал Мадрида остали су у трци за шампионску титулу у Примери, иако је Зинедин Зидан против Рајо Ваљекана извео комбинован састав.  Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на свом терену Малагу са 1:0.  Фудбалери Барселоне налазе се на три победе од одбране титуле шампиона у Шпанији.

Фудбал 24.04.2016 | 09:20

Мадриђани су у Ваљекасу губиули са 2:0, играли су без Роналда, Бенземе, Модрића и Рамоса, али су ипак успели да победе са 3:2.

Зинедин Зидан је очигледно желео да одмори неке играче пред полуфианле Лиге шампиона, а домаћин је то сурово казнио на почетку. Ембарба је погодио у 7. минуту, а седам минута касније и Мику се суписао у стрелце – 2:0.

Реал је деловао веома лоше у тим тренуцима, али је у 35. минуту после асистенције Тонија Кроса веома важан гол постигао Гарет Бејл. Потпуно преокрет уследио је у наставку. Лукас је изједначио у 52. минуту , а девет минута пре краја Бејл је украо лопту противнику и после сјајног соло продора погодио је за коначних 3:2.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су на свом терену Малагу са 1:0.

Једини гол на "Висенте Калдерону" постигао је Анхел Кореа у 62. минуту, пет минута пошто је ушао на терен са клупе. Тренер Атлетика Дијего Симеоне искључен је у полувремену.

Малага је претрпела 13. првенствени пораз и заузима 10. место на табели са 42 бода.

Фудбалери Барселоне налазе се на три победе од одбране титуле шампиона у Шпанији.

Каталонци су у 35. колу на свом терену победили екипу Спортинга са 6:0, па сада поново имају исти број бодова као и Атлетико Мадрид (82), али уз бољи међусобни скор.

Барса је према очекивањима прилично рутински стигла до 26. победе у сезони, а поново је у центру пажње био фантастични Луис Суарес који је са нова три гола постао први стрелац Примере престигавши Кристијана Роналда.

Мрежу гостију из Хихона начео је Лионел Меси у 12. минуту и то главом после грешке голмана и лошег истрчавања. Спортиг се добро држаосве до 63. минута када су Меси и Инијеста организовали сјајну акцију, а Суарес је на другој стативи лако завршио голом.

Остаје питање да ли је Уругвајац био у офсајду, а то је био његов 31. гол у Примери ове сезоне. До краја меча судија је без потребе три пута досудио пенал за Каталонце. Суарес је два пута погодио, па је престигао звезду Реала и постао први стрелац лиге, док је трећи пенал искористио НЕјмар. Два минута пре краја Суарес је оверио још једно сјајно издање постигавши и четврти гол, па сада има 34, три више од Роналда.

Са ових шест голова Барселона је стигла до коте 102 у Примери ове сезоне, а бољи од њих је Реал који је до сада постигао 104 гола.

У последњем мечу дана Еибар и Депортиво ремизирали су 1:1.