ФРА: Златанов хет-трик против Нице, славили Рен и Сент Етјен...

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Ницу са 4:1 у дербију 32. кола Лиге 1, а три поготка у том тријумфу постигао је Златан Ибрахимовић. Троа и званично испао из лиге поразом од Анжеа!

Фудбал 03.04.2016 | 00:15

’Свеци’, који су увелико обезбедили нову титулу шампиона Француске, уписали су 25. победу ове сезоне и сада имају 80 бодова на челу табеле, 25 више од другопласираног Монака.

Ница је, с друге стране, остала на трећем месту, са 50 бодова, али јој је оно угрожено, пошто је прати Олимпик из Лиона, који има бод мање, али и утакмицу мање.

Сјајно вече на „Парку принчева“, Ибрахимовић је отворио у 15. минуту на асистенцију Давида Луиза, да би три минута касније Бен Арфа дао наду гостима.

Међутим, шведски фудбалер је свој други гол постигао у 34. минуту, да би се и Луиз уписао у стрелце у 48. Ибрахимовић је свој ’хет-трик’ комплетирао у 82. минуту и тако уједно поставио коначан резултат утакмице.

Златан је на тај начин број својих голова у првенству ове сезоне довео до 30, а на последњих седам утакмицама ’Светаца’ у свим такмичењима постигао је укупно 11 голова.

Троа и званично испао из лиге поразом од Анжеа!

Рен озбиљно жели у Лигу шампиона, а тамо ће, како ствари стоје да га одведе ултраталентовани Осман Дембеле. Тим из Бретање вечерас је на свом стадиону савладао Ремс са 3:1 у дуелу 32. кола француске Лиге 1.

Утакмицу је обележио двоструки стрелац Дембеле, који је у 15. и 67. минуту затресао противничку мрежу и дефинитивно трасирао пут ка победи.

Оваква партија свакако ће још више појачати интересовање најбољих европских клубова за 18-годишњег нападача Рена.

Пољак Камил Гросицки био је стрелац првог гола за Рен, док је пораз Ремса ублажио Аиса Манди у 59. минуту

Борбу за пласман у Лигу шампиона наставио је некадашњи вицешампион Европе Сент Етјен који је у гостима савладао Газелек Ајачио на Корзици са 2:0.

Нолан Ру у 15. и Кевин Теофил Катрин у 58. минуту осигурали су Сент Етјену нова важна три бода.

Екипа Троа вечерас је и званично испала из лиге, пошто је након пораза од Анжеа (1:0) остала на 18 бодова мање од Ремса и Ајачија а до краја је још шест кола.

Једини погодак на утакмици дао је Шарл Дије и то у судијској надокнади времена на стадиону Ауб.

ЛИГА 1 - 32. КОЛО: