БЛ: Дортмунд не одустаје, реми у Леверкузену!

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су Штутгарт са 4:1 у 14. колу немачке Бундеслиге.

Фудбал 29.11.2015 | 20:40

Борусија је овом победом задржала какав-такав корак са Бајерном, па сада поново има осам бодова мање.

Домаћи тим кренуо је сјајно. Већ у трећем минуту погодио је Кастро за 1:0, а исти играч асистирао је Обамејангу у 19. минуту. Гости су пет минута пред полувреме закували голом Дидавија, али у наставку ипак није било дилеме.

Нидермајер је аутоголом повећао на 3:1 у 65. минуту, а у последњим тренуцима победу је оверио Обамејанг својим другим голом. Српски репрезентативац Филип Костић одиграо је цео меч за госте из Штутгарта.

У дербију кола Леверкузен и Шалке одиграли су нерешено, 1:1. После незанимљивог првог полувремена Шалке је повео голом Чупо-Мотинга у 50. минуту, али домаћин је пет минута пре краја ипак стигао до бода аутоголом Ритера. Обе екипе су сада на деоби шесте позиције на табели са по 21 бодом.

У преосталом дуелу 14. рунде Аугсбург и Волфсбург одиграли су без голова.