ПЛ: Арсенал у кризи, Ливерпул се пење, досадни Тотенхем и Челси!

Фудбалери Ливерпула победили су Свонси минималним резултатом, док је Арсенал направио нови кикс ремијем у Норичу, у мечевима 14. кола Премијер лиге. Фудбалери Тотенхема и Челсија одиграли су нерешено 0:0 на Вајт Харт Лејну у првом недељном мечу 14. кола.

Фудбал 29.11.2015 | 20:20

Арсенал већ три утакмице у домаћем шампионату не зна за тријумф, сада је ремизирао са Норич Ситијем 1:1 и остао на четвртој позицији на табели са 27 бодова.

С друге стране, екипа Јиргена Клопа освојила је нова три бода и сада је на шестој позицији са 23, два мање од Тотенхема који је на месту које води у Лиг Европе.

Свонси Сити и Норич Сити остали су на 15, односно 16. месту и имају три-четири бода више од тимова који се налазе у зони испадања.

’Тобџије’ нису успеле да прекину лошу серију, иако су у првих пола сата промашили неколико добрих прилика преко Сантија Касорле, Месута Езила и Алексиса Санчеса. Ипак, после пола сата игре Немац је затресао мрежу домаћина – добио је добро додавање од Чилеанца и лагано пребацио голмана Рудија.

Од тог тренутка Норич је кренуо са нападима, промашио је Брејди, али је два минута пре полувремена изједначио Грабан. Нападач ’Канаринаца’ се одлично снашао испред Габријела и рутински савладао Чеха.

То је било све у првом полуврену, да би у другом ритам игре поприлично опао. Тим Арсена Венгера није успевао да упути шут у оквир гола и забележио је трећи узастопни кикс.

Ливерпул је на свом терену био бољи ривал од Свонсија, имао је иницијативу, али не и много великих прилика. Први део игре завршен је без голова, а меч је решен средином другог полувремена, када је судија Ентони Тејлор показао на белу тачку после центаршута Џордана Ајба.

Нил Тејлор је покушао да изблокира, лопта га је погодила у руку и презимењак судија није имао дилему. Сигуран извођач био је капитен Џејмс Милнер за нова три бода ’Црвених’.

Фудбалери Тотенхема и Челсија одиграли су нерешено 0:0 на Вајт Харт Лејну у првом недељном мечу 14. кола Премијер лиге.

У лондонском дербију није било много прилика, а главна прича дана свакако ће бити то што је Дијего Коста остављен на клупи за резерве и што је после тога бацио свој маркер.

Уместо њега је у центру напада био Еден Азар и управо је он имао најбољу шансу за ’Плавце’, али је Иго Љорис одбранио његов ударац. Са друге стране, домаћи су најближи поготку били преко Кејна и Сона, али је и голман Беговић био расположен.

То је био 13. узастопни меч у којем Тотенхем није изгубио код куће и сада је пети са 25 бодова, док је бранилац титуле тек на 14. позицији са 15 освојених бодова.

Екипа Жозеа Муриња била је за нијансу боља у првих двадесетак минута, а најближи голу био је Педро, после чијег ударца са ивице казненог простора је лопта завршила мало изнад пречке. Главом је покушао и Азар, а на другој страни претио је Кејн.

Како је време одмицало, Тотенхем је преузимао контролу и до полувремена је Беговић морао два пута да интервенише – прво је Сон главом шутирао право у њега, а голман из БиХ морао је много више да се помучи да одбрани ударац Дембелеа са двадесетак метара.

Ни друго полувреме није било богзна како садржајно, али у њему јесмо видели најбољу шансу на утакмици, био је то уједно и једини шут Челсија у оквир гола на целом мечу. Оскар је пронашао Азара, Белгијанац је одлично шутирао из волеја, али је Љорис још боље одбранио и спречио Азара да прекине голгетерски пост (још је без поготка ове сезоне).

Коста до краја меча није ушао у игру, видели смо и солидни покушај Ламеле, али на крају 0:0 у не баш забавном мечу на Вајт Харт Лејну. И Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су цео меч за Челси.