ИТА: Аталанта шокирала Рому, Фрозинонеу дерби зачеља!

Фудбалери Атланте победили су Рому на Олимпику са 2:0 и направили велико изненађење у оквиру 14. кола Серије А.

Фудбал 29.11.2015 | 18:40

Права голеада у недељном поподневном термину виђена је у дуелу Фрозинонеа и Вероне, у којем је домаћи тим у дербију зачеља славио са 3:2.

Српски фудбалер Бошко Јанковић је због болести пропустио тај сусрет, а гости су од 19. минута остали без првог голмана Рафаела који је зарадио директан црвени картон.

Карпи је победио Ђеноу са 2:1 на гостовању, док је Удинезе у Верони добио Кјево са 3:2.

У току дана биће одигране још две утакмице, од 18 часова се састају Емполи и Лацио, док је од 20.45 на програму дуел Палерма и Јувентуса.

Нови кикс Роме, највероватније и отказ тренеру Руди Гарсији, потписао је сјајни тандем Аталанте Алехандро Гомес – Херман Денис. Тим из Бергама на победу на гостујућем терену чекао је више од два месеца, али је одабрао одличан тренутак за прекид серије. Српски голман Борис Радуновић тријумф своје екипе посматрао је са клупе.

Очајан низ прекинуо је и доскорашњи фењераш Карпи после шест мечева без победе, од којих је забележио пет пораза. Нови члан Серије А тријумфовао је у Ђенови головима бивших италијанских репрезентативаца Марка Боријела и Кристијана Закарда.

Последње место сада држи Верона после пораза од Фрозинонеа (3:2), док је Удинезе био бољи од Кјева истим резултатом. После два изједначења Теро је у 81. минуту по трећи пут затресао мрежу Кјева и донео пети тријумф. Иван Радовановић није улазио у игру, док је за Ђеноу свих 90 минута одиграо Дарко Лазовић.