БЛ: Борусији мало и 2:0, Бајерн ''деље'' редом!

Невероватно шта се ове сезоне догађа са клубом који је не тако давно играо финале Лиге шампиона.

Фудбал 22.11.2014 | 18:00

Када је Марко Ројс у првом минуту надокнаде првог полувремена утакмице 12. кола Бундеслиге, довео Борусију Дортмунд у вођство од 0:2 на гостовању у Падерборну, већина навијача овог популарног клуба помислила је да је време за другу победу у гостима ове сезоне и други везани тријумф, после оног помало "бизарног" пре седам дана.
Али, ни два гола предности нису била довољна за екипу Јиргена Клопа.

Падерборн је у другом полувремену изборио реми - 2:2 (0:2) и оставио Борусију "надохват" екипама из зоне испадања, које своје утакмице играју у недељу.

У исто време, Бајерн Минхен декласирао је Хофенхајм код куће резултатом 4:0, остао непоражен ове сезоне у такмичарским мечевима и отишао на седам бодова предности у односу на прве пратиоце. Ниједан од пет тимова поређаних иза Бајерна уочи 12. кола, није победио.

Пали су и Волфсбург, који је "пукао" већ после 25 минута игре у Гелзенкирхену, и Борусија Мехненгладбах, која је после имењака из Дортмунда, добила лекцију и од Ајнтрахта.

Шалке је сурово, за 25 минута, напунио мрежу Волфсбурга, тима који је на то гостовање дошао са шест узастопних победа у лиги. Завршено је 3:2, захваљујући Ивици Олићу и Никласу Бендтнеру, а "вукови" су имали добрих пола сата "форе" да изборе и 3:3.

У Менхенгладбаху, домаћин је повео већ у 5. минуту, а онда у другом полувремену примио два гола за три минута и онда трећи, у јеку иницијативе за изједначење - 1:3.