Евакуација наређена у Мостару због новог пожара на депонији Уборак

- Становништву у близини депоније Уборак у Мостару наређена је евакуација након што је јутрос поново избио пожар који угрожава оближња насеља, потврђено је данас након седнице Кризног штаба Града Мостара.

Босна и Херцеговина 24.06.2026 | 11:50
Евакуација наређена у Мостару због новог пожара на депонији Уборак

Градоначелник Мостара Марио Кордић саопштио је да би евакуисани грађани требало да буду смештени у прихватном центру Салаковац, пренео је Радио Сарајево.

Кордић је навео да постоје сумње да је пожар подметнут, због чега су, како је рекао, МУП и тужилаштво укључени у истрагу.

Он је оценио да је ситуација у граду тешка и рекао да се случај политизује, наводећи да последице трпе грађани.
Пожар на депонији Уборак први пут је избио у понедељак и брзо се проширио на складишта, објекте и опрему за рециклажу.

Тада су ватрогасне екипе интервенисале са више возила и људства, а сви радници су били евакуисани без повређених.

Нови пожар поново је активирао хитне службе и донео одлуку да се грађани из угрожених зона евакуишу.

Највећа материјална штета до сада је причињена на инфраструктури депоније, при чему је у потпуности изгорела рециклажна хала са комплетном опремом и постројењима. 

Према незваничним проценама, реч је о милионској штети.

(Тањуг) Фото: Инстаграм

Коментари / 0

Оставите коментар