Хитно заказати посебну сједницу о повећању пензија!
Запитајте се шта можете мјесечно са 350 КМ и закажите посебну сједницу!
Република Српска 06.06.2026 | 18:24
Најнижа пензија у Републици Српској није ни 350 КМ. Вријеме је да Влада испуни оно за шта се декларативно залаже и пензионерима омогући достојанство, поручио је посланик ПДП/ПСС у Народној скупштини Републике Српске Бојан Кресојевић.
Он је јасан са захтјевом за посебну сједницу Скупштине о хитном повећању пензија.
“Већина опозиционих странака је подржала одржавање ПРВЕ посебне сједнице Народне скупштине о теми пензионера у историји Републике Српске, на приједлог Покрета Сигурна Српска.”
У четвртак, у 19 часова, у свадбеном салону “Болди” одржаће се јавна трибина са пензионерима, у вези са захтјевима пензионера за измјену Закона о ПИО.
Кресојевић истиче захтјеве са којима ће се изаћи пред власт уколико буду имали обзира према најстаријој категорији становништва:
• Повећање пензија од 17% као у Федерацији,
• Усклађивање пензија два пута годишње,
• Пензија да се рачуна и за године неуплаћених доприноса.
Он поручује да су ово основни захтјеви пензионера које ће заступати.
“Мишљење пензионера нам је најважније за израду приједлога измјена Закона о ПИО”, каже посланик Кресојевић.
Он апелује на представнике власти, премијера, министарку финансија и предсједника Народне скупштине да је довољно да се при одлуци о заказивању посебне сједнице запитају шта би они у периоду од мјесец дана могли да ураде и приуште себи и својој породици за износ најниже пензије у Српској – од 349,35 КМ до 698,89 КМ.
(БН)

Коментари / 33
Оставите коментарЕее
06.06.2026 18:31Бог ти дао. Нека и нас неко погледа. Вие. Шта. Лопови раде.
ОДГОВОРИТЕГоран
06.06.2026 18:36Џаба се труди. Миле је давно купио пензионере: "Само нек је пензија редовна..."
ОДГОВОРИТЕРе
06.06.2026 21:16Није купио све. Има нас који се не продајемо. Продали се они што су самозвани представници пензионера.
Рада
07.06.2026 09:28Мене не може купити, једино да ми да једну милијарду од оних покрадених пара. И недаје ми он пензију већ сам је зарадила за 40 година стажа.
Слобода
06.06.2026 18:50Ма маните се сједница. Него да бојкотујемо изборе
ОДГОВОРИТЕДеса
07.06.2026 14:28Грешка је бојкотирати већ изаћи и гласати против сектаске власти.
Драган
06.06.2026 18:52Свака ти част младо момче,Бог те поживио.
ОДГОВОРИТЕРе
06.06.2026 21:07Изборна година па се узлагали.
Пензионер
06.06.2026 19:02Људиста очекујете од људи попут Бурле,Миница,пијане Ане Љубојевиц,вепра Сте Бандића и однародјених Бурлиноваца!!!!!Шта њих брига за нас напаћене и опљачкане пензионера!!!!!!
ОДГОВОРИТЕВељко
06.06.2026 19:05Браво момче,свака част.Помозите ако икако можете.Најниже су нам пензије у региону,зар није срамота.
ОДГОВОРИТЕРе
07.06.2026 11:40У октобру за снсд. Опет ће остати најниже. Важно је да се узме сто км пред изборе па онда чекај сљедеће. Воли вас Миле
Важно је
06.06.2026 19:09Они имају добре плате, а за пензионере се они не секирају. Волели би да што прије пцркају.
ОДГОВОРИТЕМирко
06.06.2026 19:20Браво , Бојане
ОДГОВОРИТЕПЕНЗИОНЕР
06.06.2026 22:55Станивуковиц је повецао иинвалдине са 260км 800км и ако није тај који одлуцује.Бојан пред изборе повецава пензије за 1,5 пута.Оцекујмо да смисле следецу лаз до избора.
Средовечни
06.06.2026 19:27Е мој синко све и да је удуплају, а неће је подици ни за 10%, то опет није довољно колико су цијене свега скоциле. Дакле, није довољно само биједно повецање вец је потребно снизење цијена свега, посебно хране и лијекова. Али то се неце десити тако да је све то јос само једна супља предизборна прица.
ОДГОВОРИТЕСмислов
06.06.2026 19:38Па онај данима труби да ће је повећати за 3,55%, а неби ни толико да нису избори. Могу је повећати за 300%, власт за мене не постоји. О 17% можете само да сањате.
ОДГОВОРИТЕКресојевићу,
06.06.2026 19:42Ко још даје пензију ,а да доприноси нису плаћени,немој људима да мажеш по очима,јер то је немогућа мисија.На основу чега би се обрачунавао проценат када ни плате нису уплаћиване на рачун,а ни доприноси уплаћивани.Мени би била много већа пензија,али могу само пјевати Сањам од Индеxа.
ОДГОВОРИТЕВук Бранковић
06.06.2026 19:43Предсједник Удружења пензионера Републике Српске Ратко Трифуновић изјавио је да су пензионери јако задовољни са најављеним повећањем од 3,55%. Они баш задовољни што ће пензије у ФБиХ које су знатно веће него у РС, бити повећане за укупно 17 %, а у РС 10%. Много су задовољни наши пензионери, каже предсједник Ратко.
ОДГОВОРИТЕРе
07.06.2026 11:43Па он се наклепо на царини шта ће му пензија. Већа су му примања као предсједнику удружења. То је Милов дупеувлакач
аћим
06.06.2026 19:58Они оће пред изборе 3,55.Нека оставе себи то повећање јебо им оно матер.
ОДГОВОРИТЕсјетио се пред изборе
06.06.2026 20:00Паметњаковићу из Станивуковићеве странке, шта мислиш о томе да прво изједначимо пензије са Федерацијом и на такву пензију да даш тих 17% повећања?
ОДГОВОРИТЕРе
07.06.2026 16:34Исти је као Вегета, у све се мијеша.
З
06.06.2026 20:04Ајде шта се просипаш и паметујеш. Пензија ти је онолика колико си зарадио . Нигдје у свијету нема да добијеш пензију а да ниси радио.
ОДГОВОРИТЕРе
06.06.2026 21:19Ти си режимски бот. Имаш људе који су радили по 40 година и не могу живјети од своје пензије. Због таквих као ти паметан народ испашта. Од вас сендвичара нема горе багре на свијету.
Бопоропо
06.06.2026 21:49Помози Бозе да се пензионери сложе
ОДГОВОРИТЕГога
06.06.2026 22:02Јој ликова мајко моја, ко нам кроји политику, кога и ста гледамо на политицкој сцени овај јадни народ је добар.
ОДГОВОРИТЕДел боy
07.06.2026 00:30Прекинули су нам је стаз 1992..гурнули нас у ровове,нису нам признали ратни стаз, вецина нас је остала сав15-20 год радног стаза..и сад зивимо са 450 марака, туга
ОДГОВОРИТЕРе
07.06.2026 11:45Ко вас ј..е. Имали сте прилику за промјене. Ваља вам Лакташки лопов и сеоски ђилкош.
Незгодан
07.06.2026 04:10Нема бољег показатеља стања у РС него сто су основне ствари као пензије, образовање и здравство предмети политицког надметања и поткусуривања. Људи се боре за голи зивот, поготову они који немају ту срецу да им неко из иностанства посаље коју пару, а политицари се надмецу обецањима о повисицама, као и о путевима, болницама а да аеродроме и не спомињем. Уз све то економија пропада, а нико да се упита одакле це онда бити плацена сва та обецања, а да и не споминемо скромних 70 милиона за будгет градјанина који је претходно био предсједник.
ОДГОВОРИТЕРеално
07.06.2026 09:34Колико су дали пара Литванцима, Вијадукту, Сердаровом, Ланаку, Аури осигурању и многим другима народне паре, пензионери и борци су могли имати по 2000евра пензије.
ОДГОВОРИТЕРе
07.06.2026 11:47За шта ће вам. И ово вам је пуно од кога је. Добијете и за изборе 100 км и онда вам мало.
Ре
07.06.2026 16:32А ко ће пензионерима исплатити шест неисплаћених пензија које је остала дужна самозвана државотворна странка тј СДС за вријеме њихове владавине
Слоба
07.06.2026 14:11Ма који пензионери , живе само да преживе и зато нема довољно. Ми у Републици Српској живимо испод сваког достојанства. Служимо само да гласамо. Нико ми не може рећи да се не може боље
ОДГОВОРИТЕ