Новина за возаче: Са истим ТАГ-ом кроз Србију и Српску

На ауто-путевима у Србији и Републици Српској од данас ће бити омогућено коришћење једног ТАГ уређаја, саопштено је из предузећа “Путеви Србије”.

Република Српска 04.06.2026 | 07:06
Новина за возаче: Са истим ТАГ-ом кроз Србију и Српску

У овом предузећу истичу да је њихова сарадња са “Аутопутевима Републике Српске” омогућила корисницима да једним ТАГ уређајем несметано користе ауто-путеве у Србији и Српској, без потребе набавке додатних уређаја или заустављања на наплатним станицама.

 

 

Нови систем наплате путарина ступа на снагу данас у 9.00 часова.

У “Путевима Србије” наглашавају да интегрисани систем електронске наплате путарине “ТОЛЛ4АЛЛ” сада обухвата пет система који чине Србија, Република Српска, Сјеверна Македонија, Црна Гора и Хрватска, чиме се наставља процес регионалног повезивања и унапређења мобилности грађана и привреде. 

(Срна) Фото: Архив

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

Власиц

04.06.2026 08:42

Конацно!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Имам ТАГ

04.06.2026 08:42

Управо сам звао корисничку подршку ауто путева РС 080051300, они немају појма о чему причам. Надам се да ће и Ауто путеве РС неко обавијестити о овом договору.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Радован Нејаки

04.06.2026 08:48

Провјерите прије него пренесете вијест. На "ТОЛЛ4АЛЛ" још увијек није могућа регистрација ТАГ уређаја Аутопутева РС и коришћење у Србији.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ветго

04.06.2026 08:50

А може ли се наш Таг користити у Србији?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Инсталација

04.06.2026 09:03

Да ли је потребна "инсталација" (упграде) ТАГ уређаја и да ли за земљеврегиона и Србију функционише ПРЕПАИД ТАГ (на допуну) или ТАГ мора бити повезан са ВИСА или МАСТЕР ЦАРД? Молимо новинаре за конкретне информације. Шта чинимо ми који имамо ПРЕПАИД ТАГ уређаје у Републици Српској?

ОДГОВОРИТЕ
Name

???

04.06.2026 09:19

Знаци ли то федерација и дистрикт Брчко заостају??

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган

04.06.2026 09:38

Где купити тај таг и колико кошта и којом картицом се плаћа?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пањик

04.06.2026 09:41

Сигурно гдје год је србија улозила свој новац она це га врацати назад

ОДГОВОРИТЕ
Name

Радован Нејаки

04.06.2026 09:42

Прорадило. Требало је "само" три године... :)

ОДГОВОРИТЕ
Name

?????

04.06.2026 10:33

Знаци брао Миниц увео у РС нову технологију а Федерација??????

ОДГОВОРИТЕ