Новина за возаче: Са истим ТАГ-ом кроз Србију и Српску
На ауто-путевима у Србији и Републици Српској од данас ће бити омогућено коришћење једног ТАГ уређаја, саопштено је из предузећа “Путеви Србије”.
Република Српска 04.06.2026 | 07:06
У овом предузећу истичу да је њихова сарадња са “Аутопутевима Републике Српске” омогућила корисницима да једним ТАГ уређајем несметано користе ауто-путеве у Србији и Српској, без потребе набавке додатних уређаја или заустављања на наплатним станицама.
Нови систем наплате путарина ступа на снагу данас у 9.00 часова.
У “Путевима Србије” наглашавају да интегрисани систем електронске наплате путарине “ТОЛЛ4АЛЛ” сада обухвата пет система који чине Србија, Република Српска, Сјеверна Македонија, Црна Гора и Хрватска, чиме се наставља процес регионалног повезивања и унапређења мобилности грађана и привреде.
(Срна) Фото: Архив

Коментари / 10
Оставите коментарВласиц
04.06.2026 08:42Конацно!
ОДГОВОРИТЕИмам ТАГ
04.06.2026 08:42Управо сам звао корисничку подршку ауто путева РС 080051300, они немају појма о чему причам. Надам се да ће и Ауто путеве РС неко обавијестити о овом договору.
ОДГОВОРИТЕРадован Нејаки
04.06.2026 08:48Провјерите прије него пренесете вијест. На "ТОЛЛ4АЛЛ" још увијек није могућа регистрација ТАГ уређаја Аутопутева РС и коришћење у Србији.
ОДГОВОРИТЕВетго
04.06.2026 08:50А може ли се наш Таг користити у Србији?
ОДГОВОРИТЕИнсталација
04.06.2026 09:03Да ли је потребна "инсталација" (упграде) ТАГ уређаја и да ли за земљеврегиона и Србију функционише ПРЕПАИД ТАГ (на допуну) или ТАГ мора бити повезан са ВИСА или МАСТЕР ЦАРД? Молимо новинаре за конкретне информације. Шта чинимо ми који имамо ПРЕПАИД ТАГ уређаје у Републици Српској?
ОДГОВОРИТЕ???
04.06.2026 09:19Знаци ли то федерација и дистрикт Брчко заостају??
ОДГОВОРИТЕДраган
04.06.2026 09:38Где купити тај таг и колико кошта и којом картицом се плаћа?
ОДГОВОРИТЕПањик
04.06.2026 09:41Сигурно гдје год је србија улозила свој новац она це га врацати назад
ОДГОВОРИТЕРадован Нејаки
04.06.2026 09:42Прорадило. Требало је "само" три године... :)
ОДГОВОРИТЕ?????
04.06.2026 10:33Знаци брао Миниц увео у РС нову технологију а Федерација??????
ОДГОВОРИТЕ