Novina za vozače: Sa istim TAG-om kroz Srbiju i Srpsku

Na auto-putevima u Srbiji i Republici Srpskoj od danas će biti omogućeno korišćenje jednog TAG uređaja, saopšteno je iz preduzeća “Putevi Srbije”.

Republika Srpska 04.06.2026 | 07:06
Novina za vozače: Sa istim TAG-om kroz Srbiju i Srpsku

U ovom preduzeću ističu da je njihova saradnja sa “Autoputevima Republike Srpske” omogućila korisnicima da jednim TAG uređajem nesmetano koriste auto-puteve u Srbiji i Srpskoj, bez potrebe nabavke dodatnih uređaja ili zaustavljanja na naplatnim stanicama.

 

 

Novi sistem naplate putarina stupa na snagu danas u 9.00 časova.

U “Putevima Srbije” naglašavaju da integrisani sistem elektronske naplate putarine “TOLL4ALL” sada obuhvata pet sistema koji čine Srbija, Republika Srpska, Sjeverna Makedonija, Crna Gora i Hrvatska, čime se nastavlja proces regionalnog povezivanja i unapređenja mobilnosti građana i privrede. 

(Srna) Foto: Arhiv

Komentari / 10

Ostavite komentar
Name

Vlasic

04.06.2026 08:42

Konacno!

ODGOVORITE
Name

Imam TAG

04.06.2026 08:42

Upravo sam zvao korisničku podršku auto puteva RS 080051300, oni nemaju pojma o čemu pričam. Nadam se da će i Auto puteve RS neko obavijestiti o ovom dogovoru.

ODGOVORITE
Name

Radovan Nejaki

04.06.2026 08:48

Provjerite prije nego prenesete vijest. Na "TOLL4ALL" još uvijek nije moguća registracija TAG uređaja Autoputeva RS i korišćenje u Srbiji.

ODGOVORITE
Name

Vetgo

04.06.2026 08:50

A može li se naš Tag koristiti u Srbiji?

ODGOVORITE
Name

Instalacija

04.06.2026 09:03

Da li je potrebna "instalacija" (upgrade) TAG uređaja i da li za zemljevregiona i Srbiju funkcioniše PREPAID TAG (na dopunu) ili TAG mora biti povezan sa VISA ili MASTER CARD? Molimo novinare za konkretne informacije. Šta činimo mi koji imamo PREPAID TAG uređaje u Republici Srpskoj?

ODGOVORITE
Name

???

04.06.2026 09:19

Znaci li to federacija i distrikt Brčko zaostaju??

ODGOVORITE
Name

Dragan

04.06.2026 09:38

Gde kupiti taj tag i koliko košta i kojom karticom se plaća?

ODGOVORITE
Name

Panjik

04.06.2026 09:41

Sigurno gdje god je srbija ulozila svoj novac ona ce ga vracati nazad

ODGOVORITE
Name

Radovan Nejaki

04.06.2026 09:42

Proradilo. Trebalo je "samo" tri godine... :)

ODGOVORITE
Name

?????

04.06.2026 10:33

Znaci brao Minic uveo u RS novu tehnologiju a Federacija??????

ODGOVORITE