Novina za vozače: Sa istim TAG-om kroz Srbiju i Srpsku
Na auto-putevima u Srbiji i Republici Srpskoj od danas će biti omogućeno korišćenje jednog TAG uređaja, saopšteno je iz preduzeća “Putevi Srbije”.
Republika Srpska 04.06.2026 | 07:06
U ovom preduzeću ističu da je njihova saradnja sa “Autoputevima Republike Srpske” omogućila korisnicima da jednim TAG uređajem nesmetano koriste auto-puteve u Srbiji i Srpskoj, bez potrebe nabavke dodatnih uređaja ili zaustavljanja na naplatnim stanicama.
Novi sistem naplate putarina stupa na snagu danas u 9.00 časova.
U “Putevima Srbije” naglašavaju da integrisani sistem elektronske naplate putarine “TOLL4ALL” sada obuhvata pet sistema koji čine Srbija, Republika Srpska, Sjeverna Makedonija, Crna Gora i Hrvatska, čime se nastavlja proces regionalnog povezivanja i unapređenja mobilnosti građana i privrede.
(Srna) Foto: Arhiv

Komentari / 10
Ostavite komentarVlasic
04.06.2026 08:42Konacno!
ODGOVORITEImam TAG
04.06.2026 08:42Upravo sam zvao korisničku podršku auto puteva RS 080051300, oni nemaju pojma o čemu pričam. Nadam se da će i Auto puteve RS neko obavijestiti o ovom dogovoru.
ODGOVORITERadovan Nejaki
04.06.2026 08:48Provjerite prije nego prenesete vijest. Na "TOLL4ALL" još uvijek nije moguća registracija TAG uređaja Autoputeva RS i korišćenje u Srbiji.
ODGOVORITEVetgo
04.06.2026 08:50A može li se naš Tag koristiti u Srbiji?
ODGOVORITEInstalacija
04.06.2026 09:03Da li je potrebna "instalacija" (upgrade) TAG uređaja i da li za zemljevregiona i Srbiju funkcioniše PREPAID TAG (na dopunu) ili TAG mora biti povezan sa VISA ili MASTER CARD? Molimo novinare za konkretne informacije. Šta činimo mi koji imamo PREPAID TAG uređaje u Republici Srpskoj?
ODGOVORITE???
04.06.2026 09:19Znaci li to federacija i distrikt Brčko zaostaju??
ODGOVORITEDragan
04.06.2026 09:38Gde kupiti taj tag i koliko košta i kojom karticom se plaća?
ODGOVORITEPanjik
04.06.2026 09:41Sigurno gdje god je srbija ulozila svoj novac ona ce ga vracati nazad
ODGOVORITERadovan Nejaki
04.06.2026 09:42Proradilo. Trebalo je "samo" tri godine... :)
ODGOVORITE?????
04.06.2026 10:33Znaci brao Minic uveo u RS novu tehnologiju a Federacija??????
ODGOVORITE