Српска треба да се окрене својим институцијама

Након што приједлог буџета институција БиХ за 2026. годину није усвојен на данашњој сједници Предсједништва БиХ, јер је за његово усвајање гласала само српски члан Предсједништва Жељка Цвијановић, премијер Српске Саво Минић изјавио је да Република Српска треба да се окрене исљкучиво себи и својим институцијама.

Република Српска 02.06.2026 | 15:58
Српска треба да се окрене својим институцијама

„То само показује Босну и Херцеговину. То показује сваки дан, од моста који не можемо отворити, и још једна ствар која је битна, имам некад само потребу, не да одговорим, него да кажем истину, ми смо направили и овај мост, који је сад отворен. Ми смо га направили и нисмо га могли отворити. Шта можемо договорити на нивоу БиХ? Причате о буџету заједничких институција, једва смо откочили, када је у питању Електропренос да нам не падне сав систем. То је стварност у којој живимо", изјавио је Минић.

(БН)

Коментари / 33

Оставите коментар
Name

Оли

02.06.2026 16:17

Да ми је видјети колики је мозак у толикој главудзи

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Оли

02.06.2026 21:40

Ни косе на глави нема а камоли мозга!

Name

Ре за правду

03.06.2026 09:35

Коме се то жалиш куме Саво. Па ви сте власт у коалицији на нивоу БиХ. Ако нисте способни рјешавати онда оставке. Пустите оне који знају.

Name

Миницу

02.06.2026 16:19

Сједи јединица ко врата! Јави се сефу поново😅

ОДГОВОРИТЕ
Name

блбл

02.06.2026 16:20

Па окрени се вец једном и мирна Босна

ОДГОВОРИТЕ
Name

Под хитно

02.06.2026 19:29

Још један кредит за његову интелигенције.

Name

Вида

02.06.2026 16:21

Глупости причате то вам је једино што знате да народу бацате прашину у очи прочитати сте са својим глупостима поготову онај главоња

ОДГОВОРИТЕ
Name

Поп

02.06.2026 16:21

Коим,кад све одлуцује један Градјанин.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сале

02.06.2026 16:24

Ви стварате само себи теме да се народ забави мостом буџетом и слицно сто не причате о пензионерима колапсу свих фирми редовима у јавним кухињама а шта сте чекали 6а буџет до сада

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

02.06.2026 16:25

Дај одговор овом народу зашто ћутиш које пребацивао дрогу у службеним аутима нупа рс дај оставку мафија ти влада једног дана чеш морати одговарати за ово стање само се питам ко може таквим политичарима дати подршку

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милица

02.06.2026 16:26

Глупи…глупсон Миниц не зна саставити двије сувисле реценице.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Херцеговац

02.06.2026 16:27

Окрећете се ви како вама одговара. Народ сте у свему понизили и задужили.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Глупсон

04.06.2026 17:25

Прави је глупсон муца треба га мало прегледати нека се јави сераницу😂

Name

Леми

02.06.2026 16:27

Е мој Саво кад ви блокирате скоро годину дана и напустате сједнице да неби било кворума недате да се изабера министар сигурности тад је добро кад друга страна то исто ради онда кукаyе,па како сте посијали тако це вам и ници.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миро

02.06.2026 16:29

Јао јадни ми и прејадни, ми бисмо као ето неки напредак и сузивот, али нас зли Босњаци блокирају :))) Бозе, како лосе резирано од стране Миница, тацно осјецам сусрамље.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Приједорчанин М.

02.06.2026 16:57

Саво,одговори Станићу на јавно упућена питања,стидиш ли се имало што ћутиш ко она ствар,човјек те врти око малог прста,а гузоњу који глуми министра,нећу ни да помињем,тај нема појма ни о чему.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ухх

02.06.2026 17:01

Ајд куме кази нам како се дрога превозила слузбеним возилима? Јел то истина?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сељацино

02.06.2026 17:12

Цути паметнији си.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

02.06.2026 17:16

Ајде не блебећи заједничке институције непостоје то су државне институције.Признајте државне институције и платите дугове и све је ок.Рушите државу БиХ на сваком кораку па кажете ето видите неможе БиХ да функционише,може итекако да може,све је до вас а БиХ ће бранити и бране Босанци,неће ентитет бити држава дзаба лапрдате.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лазе

02.06.2026 17:16

Засто ЛАЗЕ за мост. Мост су финансирали дрзава Босна и Херцеговина, заједно са Републиоом Хрватском у омјеру 50:50, а преко 8 милиона финансиралање ЕУ путем гранта и бесповратних средстава. Нити један мост на храници или границни прелаз не мозе финасирати јињедан од два ентитета јер је то у надлезности ДРЗАВЕ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Расим

02.06.2026 17:28

Дај матерети небудали колико је само блокада управо од твојих министара и од хдз и ти сад прицас о нецему сто није урадјено како треба

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миле

02.06.2026 17:30

Шта је са правима особа са инвалидитетом!? Право на посао и живот!?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јово

02.06.2026 17:50

Како са тобом и твојим сарадницима Павлом Карапетровицем и Драганом Попадиц...и осталом плејадом из мин.пољопривреде

ОДГОВОРИТЕ
Name

ОЧЕВИДАЦ

02.06.2026 18:29

Шта ови причају.Они у врху институција а причају о окретање институција.Нек ПОЧНУ РАДИТИ СВОЈ ПОСАО У СКЛАДУ СА УСТАВОМ И ЗАКОНИМА

ОДГОВОРИТЕ
Name

Чуууј

02.06.2026 19:00

Којим институцијама? У РС ниједна институција није слободна нити дјелује по слову струке и закона! Да није државе оглодали бисте све до коске!!! Фукаре!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТИ

02.06.2026 20:48

НИСИ НИКАКВА "ИНСТИТУЦИЈА" ,ТИ СИ КЉУСИНА!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Месар

02.06.2026 21:11

Још мало се можеш куражити а онда ћеш да постанеш ловина а не ловац чека те 3 у ред

ОДГОВОРИТЕ
Name

Синдикат

02.06.2026 21:57

Постовани,обрацамо вам се поводом накнаде за исплате превоза запосленима у просвети.Према досадасњој пракси, накнада за превоз се исплацивала редовно,медјутим сада је помјерена до 15. у наредном мјесецу.Овакав нацин исплате ствара знацајне потескоце запосленима,јер смо принудјени да троскове превоза финансирамо из лицних средстава и плате,која у многим слуцајевима није довољна да покрије све текуце обавезе.Молимо да преиспитате ову одлуку и омогуците редовнију и правовремену исплату накнаде за превоз,како запослени не би били додатно финансијски оптерецени.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Види ти

02.06.2026 23:21

Стручњака Види ти Кума Саве,, Стручњак ће бити још Већи, кад дође поново у Своје Село, Па буде питао оног ЧИЧУ који је рецепт за тако дуго Живот,

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

02.06.2026 23:57

Јес јес. Окренути се својим проблемима у РСу па Миницу одговори Станицу . Ко је повезан са кокаином у РСу ? . Зашто су бас кориштена службена возила под ротацијама???

ОДГОВОРИТЕ
Name

Словенац

03.06.2026 00:01

Који мост си направио да га еу није направила никад га ти неби направио немој се посипати глупсоне

ОДГОВОРИТЕ
Name

Никола

03.06.2026 08:23

Тако је господине Минићу.БиХ је немогућа држава и ми се морамо окренути себи и свом развоју.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гог

03.06.2026 17:07

Ви и треба да се окренете себи и бринете о надлезностима ентитета, и притом покусати не блокирати дрзаву. И не глумити дрзаву!

ОДГОВОРИТЕ