Српска треба да се окрене својим институцијама
Након што приједлог буџета институција БиХ за 2026. годину није усвојен на данашњој сједници Предсједништва БиХ, јер је за његово усвајање гласала само српски члан Предсједништва Жељка Цвијановић, премијер Српске Саво Минић изјавио је да Република Српска треба да се окрене исљкучиво себи и својим институцијама.
Република Српска 02.06.2026 | 15:58
„То само показује Босну и Херцеговину. То показује сваки дан, од моста који не можемо отворити, и још једна ствар која је битна, имам некад само потребу, не да одговорим, него да кажем истину, ми смо направили и овај мост, који је сад отворен. Ми смо га направили и нисмо га могли отворити. Шта можемо договорити на нивоу БиХ? Причате о буџету заједничких институција, једва смо откочили, када је у питању Електропренос да нам не падне сав систем. То је стварност у којој живимо", изјавио је Минић.
(БН)

Коментари / 33
Оставите коментарОли
02.06.2026 16:17Да ми је видјети колики је мозак у толикој главудзи
ОДГОВОРИТЕРе Оли
02.06.2026 21:40Ни косе на глави нема а камоли мозга!
Ре за правду
03.06.2026 09:35Коме се то жалиш куме Саво. Па ви сте власт у коалицији на нивоу БиХ. Ако нисте способни рјешавати онда оставке. Пустите оне који знају.
Миницу
02.06.2026 16:19Сједи јединица ко врата! Јави се сефу поново😅
ОДГОВОРИТЕблбл
02.06.2026 16:20Па окрени се вец једном и мирна Босна
ОДГОВОРИТЕПод хитно
02.06.2026 19:29Још један кредит за његову интелигенције.
Вида
02.06.2026 16:21Глупости причате то вам је једино што знате да народу бацате прашину у очи прочитати сте са својим глупостима поготову онај главоња
ОДГОВОРИТЕПоп
02.06.2026 16:21Коим,кад све одлуцује један Градјанин.
ОДГОВОРИТЕСале
02.06.2026 16:24Ви стварате само себи теме да се народ забави мостом буџетом и слицно сто не причате о пензионерима колапсу свих фирми редовима у јавним кухињама а шта сте чекали 6а буџет до сада
ОДГОВОРИТЕБорац
02.06.2026 16:25Дај одговор овом народу зашто ћутиш које пребацивао дрогу у службеним аутима нупа рс дај оставку мафија ти влада једног дана чеш морати одговарати за ово стање само се питам ко може таквим политичарима дати подршку
ОДГОВОРИТЕМилица
02.06.2026 16:26Глупи…глупсон Миниц не зна саставити двије сувисле реценице.
ОДГОВОРИТЕХерцеговац
02.06.2026 16:27Окрећете се ви како вама одговара. Народ сте у свему понизили и задужили.
ОДГОВОРИТЕГлупсон
04.06.2026 17:25Прави је глупсон муца треба га мало прегледати нека се јави сераницу😂
Леми
02.06.2026 16:27Е мој Саво кад ви блокирате скоро годину дана и напустате сједнице да неби било кворума недате да се изабера министар сигурности тад је добро кад друга страна то исто ради онда кукаyе,па како сте посијали тако це вам и ници.
ОДГОВОРИТЕМиро
02.06.2026 16:29Јао јадни ми и прејадни, ми бисмо као ето неки напредак и сузивот, али нас зли Босњаци блокирају :))) Бозе, како лосе резирано од стране Миница, тацно осјецам сусрамље.
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
02.06.2026 16:57Саво,одговори Станићу на јавно упућена питања,стидиш ли се имало што ћутиш ко она ствар,човјек те врти око малог прста,а гузоњу који глуми министра,нећу ни да помињем,тај нема појма ни о чему.
ОДГОВОРИТЕУхх
02.06.2026 17:01Ајд куме кази нам како се дрога превозила слузбеним возилима? Јел то истина?
ОДГОВОРИТЕСељацино
02.06.2026 17:12Цути паметнији си.
ОДГОВОРИТЕРе
02.06.2026 17:16Ајде не блебећи заједничке институције непостоје то су државне институције.Признајте државне институције и платите дугове и све је ок.Рушите државу БиХ на сваком кораку па кажете ето видите неможе БиХ да функционише,може итекако да може,све је до вас а БиХ ће бранити и бране Босанци,неће ентитет бити држава дзаба лапрдате.
ОДГОВОРИТЕЛазе
02.06.2026 17:16Засто ЛАЗЕ за мост. Мост су финансирали дрзава Босна и Херцеговина, заједно са Републиоом Хрватском у омјеру 50:50, а преко 8 милиона финансиралање ЕУ путем гранта и бесповратних средстава. Нити један мост на храници или границни прелаз не мозе финасирати јињедан од два ентитета јер је то у надлезности ДРЗАВЕ.
ОДГОВОРИТЕРасим
02.06.2026 17:28Дај матерети небудали колико је само блокада управо од твојих министара и од хдз и ти сад прицас о нецему сто није урадјено како треба
ОДГОВОРИТЕМиле
02.06.2026 17:30Шта је са правима особа са инвалидитетом!? Право на посао и живот!?
ОДГОВОРИТЕЈово
02.06.2026 17:50Како са тобом и твојим сарадницима Павлом Карапетровицем и Драганом Попадиц...и осталом плејадом из мин.пољопривреде
ОДГОВОРИТЕОЧЕВИДАЦ
02.06.2026 18:29Шта ови причају.Они у врху институција а причају о окретање институција.Нек ПОЧНУ РАДИТИ СВОЈ ПОСАО У СКЛАДУ СА УСТАВОМ И ЗАКОНИМА
ОДГОВОРИТЕЧуууј
02.06.2026 19:00Којим институцијама? У РС ниједна институција није слободна нити дјелује по слову струке и закона! Да није државе оглодали бисте све до коске!!! Фукаре!!!!
ОДГОВОРИТЕТИ
02.06.2026 20:48НИСИ НИКАКВА "ИНСТИТУЦИЈА" ,ТИ СИ КЉУСИНА!
ОДГОВОРИТЕМесар
02.06.2026 21:11Још мало се можеш куражити а онда ћеш да постанеш ловина а не ловац чека те 3 у ред
ОДГОВОРИТЕСиндикат
02.06.2026 21:57Постовани,обрацамо вам се поводом накнаде за исплате превоза запосленима у просвети.Према досадасњој пракси, накнада за превоз се исплацивала редовно,медјутим сада је помјерена до 15. у наредном мјесецу.Овакав нацин исплате ствара знацајне потескоце запосленима,јер смо принудјени да троскове превоза финансирамо из лицних средстава и плате,која у многим слуцајевима није довољна да покрије све текуце обавезе.Молимо да преиспитате ову одлуку и омогуците редовнију и правовремену исплату накнаде за превоз,како запослени не би били додатно финансијски оптерецени.
ОДГОВОРИТЕВиди ти
02.06.2026 23:21Стручњака Види ти Кума Саве,, Стручњак ће бити још Већи, кад дође поново у Своје Село, Па буде питао оног ЧИЧУ који је рецепт за тако дуго Живот,
ОДГОВОРИТЕРе
02.06.2026 23:57Јес јес. Окренути се својим проблемима у РСу па Миницу одговори Станицу . Ко је повезан са кокаином у РСу ? . Зашто су бас кориштена службена возила под ротацијама???
ОДГОВОРИТЕСловенац
03.06.2026 00:01Који мост си направио да га еу није направила никад га ти неби направио немој се посипати глупсоне
ОДГОВОРИТЕНикола
03.06.2026 08:23Тако је господине Минићу.БиХ је немогућа држава и ми се морамо окренути себи и свом развоју.
ОДГОВОРИТЕГог
03.06.2026 17:07Ви и треба да се окренете себи и бринете о надлезностима ентитета, и притом покусати не блокирати дрзаву. И не глумити дрзаву!
ОДГОВОРИТЕ