Овако ће изгледати ђачке униформе за ученике
Данас смо изабрали најповољнијег понуђача за пројекат ђачких униформи за све основне школе на територији Бањалуке.
Република Српска 01.06.2026 | 18:58
Ово је поручио градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић.
Овим кораком наставља се реализација пројекта који је дио кампање „Генерација бистре главе“, како је навео градоначелник – са циљем да у нашим школама у први план вратимо знање, рад, другарство и праве вриједности, а не материјалне разлике међу ученицима.
-Истовремено, изабран је и најповољнији понуђач за набавку ормарића за основне школе, како бисмо олакшали ђачке торбе нашим школарцима. Радимо и на набавци полица на којима ће се, прије наставе, одлагати мобилни телефони ученика. Све ово радимо, јер знамо да је образовање највећа инвестиција у будућност наше дјеце и нашег града – закључио је градоначелник.
(БН) Фото: ГУ БЛ

Коментари / 28
Оставите коментархахахехе
01.06.2026 19:28Све ово радимо, јер знамо да је образовање највећа инвестиција у будућност наше дјеце и нашег града – закључио је градоначелник. Искусан дечко, нема шта. Има децу и школован је.
ОДГОВОРИТЕМеНАГЕР
01.06.2026 19:29Ала и оце се маме напрати тих белих крагни
ОДГОВОРИТЕАбц
01.06.2026 21:39Хахахаха
Ре абц
03.06.2026 10:20Бас је хахаха. Зар невидис да мали има добре темеље то му је један корак и услов пута ка ЕУ бице бољи дјаци ако имају униформу ко војска или полиција. Одма их од малена ограничити. Колико је изгубљен да незна да је то старо вријеме униформе за дјецу давна прошлост. Нек носи шта ко хоце наравно пристојно а нек буде поштен примјеран непристрасан и израсте у човјека доброг радника или научника .
Скола
01.06.2026 19:32Постоји ли код Нас министарство за сколство? Они требају радити на републицком нивоу, да у цијелој Реп.Српс. буде један закону за све уценике,а не дјелити По градовима. Сваста
ОДГОВОРИТЕРе
02.06.2026 06:11Постоји министарство просвјете и културе. На челу министарства неко ко је купио диплому. Драшко бар није купио диплому. Толико о образовању. Дјецу треба униформи сати јер стварно у школу иду полуголи, поготово дјевојчице. У моје вријеме у школи су биле униформе (кецеље), до средње школе.
Весна
01.06.2026 19:38У том твом граду ништа уређено није. Баш ништа.. Од паркинга, паркова, контејбера смећа, градског саобраћаја, катастрофа. Горе код болнице хаос..
ОДГОВОРИТЕЕееее
01.06.2026 19:38Непрактично тотално, треба олакшати за дјецу и родитеље.Како су некад изгледале ,могле су да издрже седам дана и седмично да се перу.
ОДГОВОРИТЕОли
01.06.2026 19:38И треба.Док смо носили кецеље били смо сви једнаки.Дјеца долазе у ш̣колу ко да иду на тренинге,цуре у хеланкама,голи стомаци.Страсно
ОДГОВОРИТЕ0000
01.06.2026 19:41Треба, оставити могућност да сами родитељи, сашију својој дјеци то ће бити много, јефтиније.Ко има више дјеце,да узимају међусобно.а да буде практично, као некад носило код нас.
ОДГОВОРИТЕXyз
02.06.2026 11:42Ај не лупај. Ако свако буде сио онда це бити разлиците. Поента је у једнакости медју дјецом. Не волим Драска, не волим ни ове друге, али ово је пројекат који бар има неког смисла. Јест да це се трецина уградити ал нек бар нема разлике медју дјецом
Хм
01.06.2026 19:49Е да видим нешта да и ти одрадиш ал баш паметно за нашу БЛ ал превасходно за дјечицу.
ОДГОВОРИТЕXxxxx
01.06.2026 19:53Бозе мили, какав је ово фанатик. Па ста би радио да јw образован, нацитан ,да стварно несто зна?
ОДГОВОРИТЕСтранац
01.06.2026 19:56Ста ти знас ста је униформа,ако се угледају на тебе,остаце неписмени.Твоја скола за данасње вријеме је ко некад тецај.И не грлу тудју дјецу,да волис дјецу остварио би се као родитељ.Многима је твоје понасање огавно.
ОДГОВОРИТЕЗнање
01.06.2026 20:00Пројекат за сваку похвалу. Пројекат дугороцно има већу друствену корист него ОЦ Јахорина и атопут Бањалука Млинисте.
ОДГОВОРИТЕЗограф
01.06.2026 20:11Тај пут поред пута Добој Зеница има једино економско оправдање. Овај пројекат је као и све његово,шминка,јуче сам био у граду,као да јашем коња,а возим по центру,катастрофа,шта је урадио од БЛ
БВРС
01.06.2026 20:45Ово је чиста злоупотреба дијеце??? Овај средњошколац све ради да би се дочепао владавине и предсједничке фотеље!!! Али прочитан си као Буквар!!!
Нада
01.06.2026 20:01!слазем се за сколске униформе. Ми смо све из оне дрзаве укинули а требали смо сто је добро остави а сто неваља мјењај. Свака цаст за ово!
ОДГОВОРИТЕЏо
01.06.2026 20:38Ајде баба одмори!!! Пустите дјецу да буду своји!!!
Тихомир БЛ
01.06.2026 20:05Супер је све.Само мобилне треба одлагати чим удју у школу и враћати кад крену кући.Да се дјеца играју,друже на одмору измедју часова.
ОДГОВОРИТЕНапокон
01.06.2026 20:31То је оно што нам треба,да су нам дјеца сва једнака,без разлика у одијевању и слично,олакшати школске торбе, слушајте народ шта је потребно, отварајте фабрике, задржите младе, зауставите долазак миграната
ОДГОВОРИТЕКлинац
01.06.2026 20:39Прво униформе за све запослене у јавном сектору па онда смарајте дјецу!!!
ОДГОВОРИТЕА Вукана
01.06.2026 20:40ЦИК казни када се слика са матурантима!?!
ОДГОВОРИТЕЕвропа
01.06.2026 20:42И ви за Европу, разноликост, итд...За вас у РС је само Сјеверна Кореја И дио Русије...
ОДГОВОРИТЕПриједорчанка
01.06.2026 20:57Прелијеп дизајн и боје униформе! Браво!
ОДГОВОРИТЕЛетеци транвај
01.06.2026 22:45Интересантно
ОДГОВОРИТЕИстина и лаз
02.06.2026 20:38Требало би предлозити да и сви политицари носе исте униформе са хоризонталним линијама плаво бијеле боје и да на Туњицама и Фоци дрзе Скупстину.
ОДГОВОРИТЕБЛ26
04.06.2026 11:22ПОТПУНИ ПРОМАСАЈ. ГОДИНА 2026! ГДЈЕ У СВИЈЕТУ ТО ИМА?
ОДГОВОРИТЕ