Овако ће изгледати ђачке униформе за ученике

Данас смо изабрали најповољнијег понуђача за пројекат ђачких униформи за све основне школе на територији Бањалуке.

Република Српска 01.06.2026 | 18:58
Овако ће изгледати ђачке униформе за ученике

Ово је поручио градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић.

Овим кораком наставља се реализација пројекта који је дио кампање „Генерација бистре главе“, како је навео градоначелник – са циљем да у нашим школама у први план вратимо знање, рад, другарство и праве вриједности, а не материјалне разлике међу ученицима.

-Истовремено, изабран је и најповољнији понуђач за набавку ормарића за основне школе, како бисмо олакшали ђачке торбе нашим школарцима. Радимо и на набавци полица на којима ће се, прије наставе, одлагати мобилни телефони ученика. Све ово радимо, јер знамо да је образовање највећа инвестиција у будућност наше дјеце и нашег града – закључио је градоначелник.

(БН) Фото: ГУ БЛ 

Коментари / 28

Оставите коментар
Name

хахахехе

01.06.2026 19:28

Све ово радимо, јер знамо да је образовање највећа инвестиција у будућност наше дјеце и нашег града – закључио је градоначелник. Искусан дечко, нема шта. Има децу и школован је.

ОДГОВОРИТЕ
Name

МеНАГЕР

01.06.2026 19:29

Ала и оце се маме напрати тих белих крагни

ОДГОВОРИТЕ
Name

Абц

01.06.2026 21:39

Хахахаха

Name

Ре абц

03.06.2026 10:20

Бас је хахаха. Зар невидис да мали има добре темеље то му је један корак и услов пута ка ЕУ бице бољи дјаци ако имају униформу ко војска или полиција. Одма их од малена ограничити. Колико је изгубљен да незна да је то старо вријеме униформе за дјецу давна прошлост. Нек носи шта ко хоце наравно пристојно а нек буде поштен примјеран непристрасан и израсте у човјека доброг радника или научника .

Name

Скола

01.06.2026 19:32

Постоји ли код Нас министарство за сколство? Они требају радити на републицком нивоу, да у цијелој Реп.Српс. буде један закону за све уценике,а не дјелити По градовима. Сваста

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

02.06.2026 06:11

Постоји министарство просвјете и културе. На челу министарства неко ко је купио диплому. Драшко бар није купио диплому. Толико о образовању. Дјецу треба униформи сати јер стварно у школу иду полуголи, поготово дјевојчице. У моје вријеме у школи су биле униформе (кецеље), до средње школе.

Name

Весна

01.06.2026 19:38

У том твом граду ништа уређено није. Баш ништа.. Од паркинга, паркова, контејбера смећа, градског саобраћаја, катастрофа. Горе код болнице хаос..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еееее

01.06.2026 19:38

Непрактично тотално, треба олакшати за дјецу и родитеље.Како су некад изгледале ,могле су да издрже седам дана и седмично да се перу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Оли

01.06.2026 19:38

И треба.Док смо носили кецеље били смо сви једнаки.Дјеца долазе у ш̣колу ко да иду на тренинге,цуре у хеланкама,голи стомаци.Страсно

ОДГОВОРИТЕ
Name

0000

01.06.2026 19:41

Треба, оставити могућност да сами родитељи, сашију својој дјеци то ће бити много, јефтиније.Ко има више дјеце,да узимају међусобно.а да буде практично, као некад носило код нас.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xyз

02.06.2026 11:42

Ај не лупај. Ако свако буде сио онда це бити разлиците. Поента је у једнакости медју дјецом. Не волим Драска, не волим ни ове друге, али ово је пројекат који бар има неког смисла. Јест да це се трецина уградити ал нек бар нема разлике медју дјецом

Name

Хм

01.06.2026 19:49

Е да видим нешта да и ти одрадиш ал баш паметно за нашу БЛ ал превасходно за дјечицу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xxxxx

01.06.2026 19:53

Бозе мили, какав је ово фанатик. Па ста би радио да јw образован, нацитан ,да стварно несто зна?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Странац

01.06.2026 19:56

Ста ти знас ста је униформа,ако се угледају на тебе,остаце неписмени.Твоја скола за данасње вријеме је ко некад тецај.И не грлу тудју дјецу,да волис дјецу остварио би се као родитељ.Многима је твоје понасање огавно.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Знање

01.06.2026 20:00

Пројекат за сваку похвалу. Пројекат дугороцно има већу друствену корист него ОЦ Јахорина и атопут Бањалука Млинисте.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зограф

01.06.2026 20:11

Тај пут поред пута Добој Зеница има једино економско оправдање. Овај пројекат је као и све његово,шминка,јуче сам био у граду,као да јашем коња,а возим по центру,катастрофа,шта је урадио од БЛ

Name

БВРС

01.06.2026 20:45

Ово је чиста злоупотреба дијеце??? Овај средњошколац све ради да би се дочепао владавине и предсједничке фотеље!!! Али прочитан си као Буквар!!!

Name

Нада

01.06.2026 20:01

!слазем се за сколске униформе. Ми смо све из оне дрзаве укинули а требали смо сто је добро остави а сто неваља мјењај. Свака цаст за ово!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Џо

01.06.2026 20:38

Ајде баба одмори!!! Пустите дјецу да буду своји!!!

Name

Тихомир БЛ

01.06.2026 20:05

Супер је све.Само мобилне треба одлагати чим удју у школу и враћати кад крену кући.Да се дјеца играју,друже на одмору измедју часова.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Напокон

01.06.2026 20:31

То је оно што нам треба,да су нам дјеца сва једнака,без разлика у одијевању и слично,олакшати школске торбе, слушајте народ шта је потребно, отварајте фабрике, задржите младе, зауставите долазак миграната

ОДГОВОРИТЕ
Name

Клинац

01.06.2026 20:39

Прво униформе за све запослене у јавном сектору па онда смарајте дјецу!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

А Вукана

01.06.2026 20:40

ЦИК казни када се слика са матурантима!?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Европа

01.06.2026 20:42

И ви за Европу, разноликост, итд...За вас у РС је само Сјеверна Кореја И дио Русије...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Приједорчанка

01.06.2026 20:57

Прелијеп дизајн и боје униформе! Браво!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Летеци транвај

01.06.2026 22:45

Интересантно

ОДГОВОРИТЕ
Name

Истина и лаз

02.06.2026 20:38

Требало би предлозити да и сви политицари носе исте униформе са хоризонталним линијама плаво бијеле боје и да на Туњицама и Фоци дрзе Скупстину.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БЛ26

04.06.2026 11:22

ПОТПУНИ ПРОМАСАЈ. ГОДИНА 2026! ГДЈЕ У СВИЈЕТУ ТО ИМА?

ОДГОВОРИТЕ