Мљекари на рубу опстанка, Агенција расипа новац на промоцију
– Док мљекари у Републици Српској чекају да им ресорно министарство исплати око 15 милиона марака дуга по основу подстицаја за ову и прошлу годину, Агенција за аграрна плаћања Републике Српске, преко које се ове обавезе исплаћују, буквално се разбацује новцем.
Република Српска 11.05.2026 | 14:09
Наиме, вршилац дужности директора Агенције Александар Трнинић, кадар Уједињене Српске расписао је тендер вриједан 700.000 марака са ПДВ-ом за маркетиншке услуге.
Агенција своје информације, које се углавном односе на исплату, објављује на сајту Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и доступне су свакоме ко има интернет.
Међутим, они желе да јавност више зна о њиховом раду па траже телевизијску кућу која ће им снимати и емитовати прилоге, организовати гостовања, објављивати текстове и рекламе.
Услов је да ТВ станица мора имати дигитално земаљско емитовање минимално на подручју Бањалучке регије у ХД резолуцији те да је уврштена у основни програм барем једног кабловског оператера.
„Због специфичности посла неопходно је да извршилац има три ТВ камере, три сниматељске екипе, фото апарат, три јединице за монтажу, теренску опрему за снимање, дрон за снимање из ваздуха“, наводи се у тендерској документацији.
Подсјећамо, Трнинић је раније измијенио систематизацију и увео одсјек за информисање, а чији је задатак рад са медијима и странкама.
Док се новац расипа, мљекари у Републици Српској траже од власти да им исплати оно што им се дугује. Према незваничним информацијама укупне неизмирене обавезе су око 15 милиона марака.
Они су након јучерашњег састанка Управног одбора удружења позвали надлежне да се укључе у рјешавање проблема у мљекарству који се гомилају из дана у дан и који пријете да угуше ову грану пољопривреде.
„Тражимо од Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде РС да се под хитно исплате дуговања за прошлу годину и да се активније крене са исплатама за ову годину. Напомињемо да газдинствима у Српској која су регистрована као правна лица још увијек није исплаћена подршка по грлу и за капиталне инвестиције за 2025. годину“, саопштили су они.
(<спан стyле="фонт-фамилy: 'ариал блацк', санс-сериф;"><стронг>Цапиталстронг>спан>а>) Фото: Агенције

Коментари / 43
Оставите коментар.Ггг
11.05.2026 14:25мозе ли се икако ова гамад нахранити.уједињена српска зна да немогу преци цензус на изборима и сад извлаце новац да купују бираце.градјано треба да буду будни,да све пријаве цик -у и тиме елиминису са избора све оне који купују бираце и посланике.
ОДГОВОРИТЕЈоја
11.05.2026 15:23Овај Ацо Трниниц је у Лактасима примјенио 5 партија. Сеоски муљатор који је потпуно неписмен. Купио неки приватни факултет у Србији као и она Шљивицка. Томе и служе приватне дипломе из неких гаража.
Симо
11.05.2026 15:37Познат овај Ацо као уживалац дроге по Бањалуцким локалима. Неписмен елементарно, ова УС му је сигурно вец 6 партија.
Додикистан
11.05.2026 16:28Ста це нам млијеко када имамо дједоваце!?
Расо
11.05.2026 16:49Само писајте по сиротињи јер су и сами заслузни за то. Правили су пакт са дјаволом па им се то зло сада враца. Јер, све смо ми то заслузили!
Реее
11.05.2026 17:20Лопуза
Ре за правду
11.05.2026 17:23Да сте били паметни да од подстицаја направите себи властиту мљекару. Све је то преливено преко цијене у мљекару. Будете газде и зарадите више.
Око Гром
11.05.2026 17:37Има игра престола , а ми имамо ИГРА БУДАЛА ... Да нас бог види ..
Реее
11.05.2026 18:27Све лопузе
+++
11.05.2026 19:22Код папка стевандица,сви лопови.
Страсно
11.05.2026 14:27Досла на маплату неструцност, купљене дипломе, чланске књизице СНСД а. Све уништише....апсолутно све а народ неписмен, чути, боји се своје сјене.
ОДГОВОРИТЕЛактаси
11.05.2026 15:35Овдје Трниниића сви знамо као преваранта и неписменог лика са купљеном дипломом. Промјенио све опозиционе партије и познат по куповини гласова. Са ким год је несто као радио остало је велико ништа.
Приједорчанин М.
11.05.2026 17:36За Страсно,дођите у странку тог дебелог прасца,тамо се броје и скупљају паре,њему је уплаћена огромна репрезентација,поједе шерпу граха,дрења,бутеље вина салијева ко у шупљо буре,крмак прави...
Прика
11.05.2026 14:27опет цете ви вецинастати у ред па за стотину марака датим гласове ниста ви нисте бољи одд њих багра и ви као и они дусу понос карактер сце сте продали,цаст изузерцима
ОДГОВОРИТЕМилко
11.05.2026 15:29Баш хтједох рећи, није до њих него до народа. Људи би за 100 марака продали властите родитеље. Нисмо ми боље ни заслужили.
Лактаси 2
11.05.2026 17:07не улазим у његов политицки избор и пословни али како га знамо по купљеној дипломи ако је заврсио дрзавни факултет у новом саду ? није сваки наслов за вјеровати
Народе
11.05.2026 14:38Памет у главу оловку у руку да се скине ова бахата власт ко год дошао добро дошао гори дици не може само масовно на изборе
ОДГОВОРИТЕБоле
11.05.2026 14:42Ова пропалица са купљеном дипломом а како друго кад си Гицков кадар! Сељацина позната само по испадима по БЛ кафанама са дамама лаког морала које је спонзорисао,сад након 5 странака сто је промјенио добија добре упуте од дрварског гицка како да извлаци новац и даје њему,ово је само један нацин који су сектаси и њихове комби странке смислили,следеци је наравно тамо неки софтвер па ауто и канцеларије а онда опет марркетинг и у круг...оцекујемо да дотицни неписмени директорциц сељацина замијени свој Артеон за скупоцјени Мерцедес,народе овцо без вуне опет ти гласај за овакве
ОДГОВОРИТЕЦрвени комби
11.05.2026 14:43Ста ради труло Тузиластво ???????
ОДГОВОРИТЕРеално
11.05.2026 14:51Која бахатост и безобразлук. Маму вам хебем лоповско,чисто прање пара да гро пара сврну у свој дјеп...србенда патриоте профитоносне...
ОДГОВОРИТЕРе
11.05.2026 15:42Па наса је парола ,,ВОЛИМО СРПСКУ,, -ДО ПОСЛЕДЊЕ МАРКЕ,тако нам гласи нас слоган
Каја
11.05.2026 14:51Колики идиот требас бити па дати глас Стевандицу и друзини?
ОДГОВОРИТЕЗна
11.05.2026 15:00Се добро засто је тај ,,папак,, промијенио висе партија и гдје и коме иде новац који се издваја за рекламирање ,то је насом ријецју пљацка предузеца за појединце и партије
ОДГОВОРИТЕДобој
11.05.2026 15:02Продајте краве улозити у бурлину кампању!
ОДГОВОРИТЕЗзз
11.05.2026 15:10Бас тако И узивајте 😗 Млијеко скупље но у Европи Пиих И гласајте опееет Одмаааах
Мики
11.05.2026 15:17Јоооој ,наиваца ко француских собарица ,па то је исти саблон за извлацење лове на приватне рацуне ,алоооо ,Путеви РС се рекламирају,Електро такодје па сад и ови мамлази ,све су то монополисти за кога реклама ....еееее стокоооооо,само гласај за секту
ОДГОВОРИТЕЈа
11.05.2026 15:47Све је то Стевандић договорио са Путином кад је био у Москви на дан побједе.
ОДГОВОРИТЕQWЕР@
11.05.2026 16:50Стевандић ниста није договорио са Путином кад је био у Москви на дан побједе, само је о дрзавном троску путовао у Русију.
Мирза
11.05.2026 18:29Мој Путине ко ти све придје
Ре
11.05.2026 16:30Ови увијек нешто бучу а све им се плати и увијек гласају за Додика, па већина вас је око Лакташа а друге странке из опозиције тешко и једног одборника да добију, уопште вас не треба жалити, имате ви парешина за 10 година да марке вам не уплате, опет у Октобру за милу не би ли на пет милијарди натјерао.
ОДГОВОРИТЕЈово
11.05.2026 16:38Даце бог да пропаднете, мој отац нас петеро одхранио и школово на једној кравици и петнаест оваца плацаоткз траварну а ви би субвенције
ОДГОВОРИТЕСемберац
11.05.2026 16:39Овај директор макар несто ради, док он није досао нисмо ни знали да постоји та агенција! пс: ово је вјероватно морао расписати за резимске медије!
ОДГОВОРИТЕБЛ
11.05.2026 17:24Све ће бити добро, кажу ,више ни млијеко није здраво , данас стигла пензија опет наш Петар Кочић по броју ,немој који мјесец да прескочите да не буду нове паре.
ОДГОВОРИТЕБарни
11.05.2026 17:38НЕКА ИХ СПАШАВА УСОРАЦ.
ОДГОВОРИТЕШамац
11.05.2026 17:54Сви су угрозени осим Кладионица
ОДГОВОРИТЕУскурац
12.05.2026 14:14Фарма Усорац криминалци . Дају кравама антибиотике и тако трују народ.Усорцу су битне марке посто је под хипотеком и злоупотријебио све и подцинио кривицно дјело крада корупција
Исто
11.05.2026 17:55Нема чиме се све не служе,само да још измузу пара.Доће вам крај,кад тад,а онда иде се припремите за исповијест.
ОДГОВОРИТЕаграр
11.05.2026 18:02Какве везе имају неисплацени подстицаји са аграрним фондом? аграрни фонд само реализује захтјеве а новац пуста министарство финансија-трезор! А Трниниц је бар несто урадио за ових годину дана колико је тамо , за разлику од претходника који су имали и политицку заледјину ( снсд )
ОДГОВОРИТЕАгент 007
11.05.2026 19:28У тој агенцији је сами лоповлук то по сто пута једни те исти добијају за исто или слично. Накопирају ти рачуна и предају и добију паре и они што немају везе са пољопривредом.
ОДГОВОРИТЕ+
12.05.2026 08:07Лопова и зеленаша је највише. Тамо, гдје је новац, а рада мало. "МЛАЋЕЊЕ ПРАЗНЕ СЛАМЕ".
ОДГОВОРИТЕ//
12.05.2026 08:08Ето видите Ацо дрогераш. Доказао се.
ОДГОВОРИТЕ"
12.05.2026 08:11Труло Тужилаштво, себи згрће богаство као и сва удружена банда на власти. ДИЖУ КРЕДИТЕ И КРАДУ. КОЈЕ ЋЕ СЕ ВРАЋАТИ ЗА 32 ГОДИНЕ. Много глуп Народ, који их бира. А ЗДРАВСТВО ЋЕМО САДА ПЛАЋАТИ.
ОДГОВОРИТЕРАЈНА
13.05.2026 08:37јел овај напредни дјечак још сиса па се приклонио мљекарима,
ОДГОВОРИТЕ