Савјет министара БиХ не води рачуна о радницима на улици
Савјет министара БиХ на данашњој сједници није усвојио одлуку о заштитним мјерама домаће производње челика у другом кругу гласања. Против одлуке гласали су министри из хрватског народа.
Босна и Херцеговина 23.03.2026 | 15:23
Министар спољне трговине и економских односа у СМ БиХ Сташа Кошарац (СНСД) каже да је овај Савјет министара општа карикарура.
"О општим темама као што су превозници, челик, демонстрира се потреба да се изолујемо од тих поблема. Ако не водимо рачуна о овом о чему треба да одлучујемо? Нетачне су тврдње да одлука о челику није у складу са Споразумом о стабилизацији и придруживању", казао је Кошарац.
Он каже да је угрожено око 11 хиљада радника везаних за жељезаре.
"Не знам шта су разлози па министри из хрватског народа нису подржали ту одлуку. Ја не знам да ли неко некога штити. Исто тако када су у питању превозници, свједоци смо да је ЕУ под наводницима много тога нудила нама. Овим одлукама за превознике отежава се превозницима. Не вјерујем да је ЕУ партнер", казао је он.
Он је мишљења да треба да зауставе било каква одлучивања о рвропским питањима док се ови проблеми не ријеше.
"Замислите колика је неизвјесност људи који раде у извозно орјентисаним компанијама. Ово је лоша порука Савјета министара", казао је он.
И И министар комуникација и саобраћаја у СМ БиХ Един Форто каже да је пренио поруке са протеста превозника и њихове захтјеве предсједавајућој Савјета министара Борјани Кришто.
Додаје да је Кришто разговарала са хрватским премијером Андрејом Пленковићем и договорили су састанак о овој теми.
Пренио сам СМ завхтјев превозника које су данас рекли, а то је да је потребно организивати састанак СМ и обије владе. Постоји такође низ захтјева који они износе.
Форто каже да је подржао одлуку у увођењу заштитних мјера за челик. Консултовао сам се са људима који кажу да ово не крши одлуку о Споразуму о стабилизацији и придруживању и сматрам да је ово политичка одлука.
(БН) Фото: Архива

Коментари / 4
Оставите коментарРаде
23.03.2026 15:49Апсурд је да ХДЗ и снсд све блокирају! Стварно ово нема нигдје!
ОДГОВОРИТЕБања Лука
23.03.2026 15:59Купите вазелин а ти кобило припреми ту смрдљиву кад се Човићу дигне да вас може причестити .Матер своју сви.
ОДГОВОРИТЕСустина
23.03.2026 16:09Па људи не дају да ПАВГОРД и Ахмед управљају Федерацијом као сто су то урадило у Републици Српској-Зворнику!
ОДГОВОРИТЕреалност
23.03.2026 16:32Цему слузи ово "радно" тијело?
ОДГОВОРИТЕ