За пољопривреду издвајања биће чак пет пута већа

Издвајања за пољопривреду биће увећана за чак пет пута! Ово ће бити највећи буџет икада за област пољопривреде у Бањој Луци.

Република Српска 22.01.2026 | 18:22
За пољопривреду издвајања биће чак пет пута већа

Најавио је ово градоначелник Драшко Станивуковић након данашњег састанка са мљекарима који раде на територији Бање Луке. Истиче да пољопривреда мора бити један од кључних приоритета Града.

-Зато смо данас одржали састанак са мљекарима који раде на територији Бање Луке, како бисмо из прве руке чули проблеме са којима се свакодневно суочавају, али и њихове приједлоге за унапређење мјера подршке Града и њиховог пословања – поручио је градоначелник.
 
Тренутно највећи изазов, како наводи јесте  смањење количине откупа млијека.
 
-Управо зато смо разговарали отворено и конкретно да бисмо мљекарима пружили пуну и конкретну подршку. Ово су честити домаћини који чувају наша села живим и дају снажан допринос економији и привреди Бање Луке – нагласио је градоначелник.
 
Како је навео, у наредном периоду Град значајно повећава издвајања за пољопривреду, а измјеном правилника се стаје у крај злоупотребама и малверзацијама, а подржавају они који заиста раде и производе.
 
-Мијењамо модел субвенционисања набавке пољопривредних машина, како бисмо скратили рокове и смањили потребу за кредитима. Град ће преузети трошкове ветеринарских услуга и још много тога.

Промјене ће бити видљиве и мјерљиве, у корист пољопривредника – казао је градоначелник и додао да је наредни састанак заказан већ за наредну седмицу.
 
(БН) Фото: А. Чавић

Коментари / 7

Оставите коментар
Name

Б.лука

22.01.2026 18:50

И ста ја као градјаним бањалуке имам од тог..бит це ми мљеко јефтиније..НЕЦЕ..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре за правду

22.01.2026 19:23

Опрезно Драшко! Добро све провјерите и анализирајте. Метода тих произвођача је увијек била кукање и незадовољство. Питање шта је истина.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Свака част

22.01.2026 19:29

Субвенционисање пољопривреде,је изузетна одлука за произвођаче,али И за крајње потрошаче.Зашто би купци куповали увезену робу сумњивог састава,поред наше,не мјерљиво квалитетније?!Престаните нас тровати,МАНИПУЛАТОРИ,КРАЈЊЕ ЈЕ ВРИЈЕМЕ!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

🤣🤣🤣🤣🤣🤣 за ре

22.01.2026 20:44

Предизборна куповина кренула озбиљно а ви само опуштено

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бањалучанин

22.01.2026 21:43

Као прво да кажем да сам гласао за Драшка и његову партију као и моји укућани. Али морамо бити реални и све рећи како треба. Прво да кажу колико касне самсубвwнцијама у Б.Луци. Никада стање није било горе и Центри за развој села у Б.Луци што задње три године. Пара нема и субвенције од 2025 а чак неке и од 2024. нису исплаћене што се може провјерити у Центру. Један од примјера само.Људи купили тракторе, већина кредитом, регистрован, Министарство исплатило, а Центар за унапређење и развој села но близу није. Кредити се враћају и додјеш на субвенцију која је мизерна. Исплати ти за прошлу годину па онда медијски подижу и увећавају средатва. Толико о његовом повећању. Нека изадјену јавност и каже да ово није истина па ћемо доћи сви пред ГУ да му кажемо којим шта дугују.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Познавалав

22.01.2026 21:47

Кажи Драшко колико има мљекара и крава на подручју Б.Луке. Такодје кажи колико дугујете од прошле и 2024 године пољопривредницима. Изађи јавно и каже да сте исплатили све ово што наводим. Знаш и сам да нисте, а хвалите се како нешто повећавати. Нису само мљекари пољопривредници. Ни тракторе нисте платили а пољопривредници ( већина) дигли кредите да их купе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Херцеговац

23.01.2026 12:25

Ха, ха, ха!

ОДГОВОРИТЕ