Још 13 милиона за брчански „Скадар на Бојани“

 – Влада Брчко дистрикта расписала је тендер за наставак изградње Градског стадиона у Брчком тежак готово 13  милиона марака са ПДВ-ом.

Босна и Херцеговина 19.12.2025 | 16:09
Још 13 милиона за брчански „Скадар на Бојани“

Како је наглашено у тендеру ово је ВИ фаза изградње, а колико градња овог стадиона траје говори и то да га становници Брчког називају Скадар на Бојани.

Конкретно, реконструкција стадиона траје већ двије деценије, а само у посљедњих неколико година у овај пројекат су уложени милиони.

Посљедњи тендер није подијељен на лотове, а то у Влади правдају тиме да се набавка односи на радове на једном објекту, који су, гледајући са технолошког редослиједа извођења, зависни  једни од других.

„Подјела на лотове би знатно угрозила технолошки ред извођења радова и усложнила процес изградње и само  извођење радова“, тврде у Влади.

У тендеру за наставак изградње је у оквиру техничке и професионалне способности наведено да је неопходно да понуђач има успјешно искуство у реализацији једног или више уговора у посљедњих пет година који је у вези са предметном набавком чија вриједност није мања од три милиона КМ са ПДВ-ом.

„Под уговорима чији су карактер и комплексност адекватни предметној набавци подразумијевају се уговори који се односе на изградњу објеката високоградње“, наглашено је у тендеру.

Неопходно је да понуђач у посљедњих пет година или од датума регистрације има успјешно искуство у реализацији уговора чија вриједност не смије бити мања од 800.000 КМ, а који се односе на реконструкцију и изградњу фудбалских терена, укључујући минимално инсталацију хибридног травнатог система, система аутоматског наводњавања, као и дренажног система.

Важно је напоменути да је уговор за пету фазу изградње овог стадиона додијељен фирми „Антикорозија“ из Гацка  и то у мају прошле године и вриједан је око седам милиона марака са обрачунатим порезом.

За четврту фазу изградње уговор је додијељен фирмама „Сафир“ из Гацка и предузећу „Бук промет“ из Бијељине, а вриједност овог уговора је била око 7,5 милиона марака.

Планирано је да стадион буде завршен у наредне двије године.

(Цапитал) Фото: Бењамин Малкић/Фацебоок

Коментари / 6

Оставите коментар
Name

А а

19.12.2025 16:39

Има ли дистрикт Брчко каквих спортских клубова и ако има у ком рангу и ентитету они играју? У Р Српској или Федерацији

ОДГОВОРИТЕ
Name

Маркус-ДЕ

19.12.2025 18:59

Има Брчко Дистркт све а највише будала. Прво да изграде стадион па ће после да праве клуб. Колико су пара потрошили на стадион бившег ФК 'Јединство' Брчко могли су направити Кинески Зид и омалтерисат га. Тај стадион је рупа без дна. Ал је одлична перионица пара за оне који купују станове по Бгд, Зг, Са и Тз.

Name

Лутак искривљеног лица

19.12.2025 18:25

Нема ту к'о ни да игра,осим криминалаца.Оплели по буџету,узимају к'о колко хоће.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јован

19.12.2025 20:17

Базени се радили 1987.Тада се постављала трава на стадиону.Данас нити раде базени нити се игра фудбал на стадиону бившег Јединства.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Богоје

19.12.2025 20:45

Ови из Гацка - казу да раде и реновирање Цамп Ноу , мало је ово пара за овакве струцњаке

ОДГОВОРИТЕ
Name

Беган

20.12.2025 17:11

Брцко најзаосталији град у БиХ,све су унистили покрали и сви краду,најгори град,нико не реагује.Прије рата имало сву индустрију 28 гиганата,а сада воз иде 5 километара 2 сата,дрога и коцкарнице сваких 200 метара,апотека сваких 500 метара.Толико запослених на будзету нема ни Њујорк.СРАМОТА,ПОЛИТИЦАРИ У ЛАКОВАНИМ ЦИПЕЛАМА,СА КРАВАТАМА КАО ДА НЕ ЗИВЕ ОВДЈЕ,А ВЈЕРОВАТНО И НЕ ЗИВЕ,САМО СЕ СЛИКАЈУ.БРУКА НЕВИДЈЕНА.

ОДГОВОРИТЕ