Министарка Чабрић није дошла у планирану посјету дјеци!

Влада Републике Српске је посјетила Херцеговину и првобитно планирану дводневну посјету свела на један дан. Згуснут распоред бројних посјета које су углавном биле у сврху промоције Владе Сава Минића довео је до тога да Селма Чабрић уопште не посјети дјецу са потешкоћама у развоју окупљену у Удружењу ‘‘Сунце нам је заједничко‘‘ иако је протоколом ова посјета била планирана. Тако су корисници услуга овог удружења али и њихови родитељи умјесто подршке и разумијевања за ову осјетљиву категорију наишли на непажњу и неодговорност. Да ли ће ико сносити одговорност због неодговорности министарке Чабрић?!

Република Српска 29.09.2025 | 20:18
Министарка Чабрић није дошла у планирану посјету дјеци!

Приликом посјете Владе Републике Српске Херцеговини између осталих посјета протоколом је била планирана и посјета Удружењу ‘‘Сунце нам је заједничко‘‘ које окупља дјецу и омладину са потешкоћама у развоју. Корисници услуга овог удружења очекивали су Селму Чабрић, министарку породице, омладине и спорта у договореном термину, али она није стигла, да би Мијат Шаровић, извршни директор Удружења био позван у Дом пензионера гдје ће са представницима ове установе и вртића ‘‘Наша радост‘‘ бити одржан радни састанак са делегацијом на челу са Селмом Чабрић. Међутим, до састанка представника Удружења и министарке ни тада није дошло.

''Ми смо припремили чак и неке поклоне од наших корисника и ја сам дошао у Дом пензионера, ту ме је сачекао господин Ћапин и информисао ме да министрица још није пошла из Невесиња, тако да сам се ја вратио и рекао: Рајко дошао сам да испоштујем тебе али прије свега да испоштујем наше кориснике, хвала на твојој жељи, а њима нека виде како да убудуће планирају'', рекао је за БН Мијат Шаровић, извршни директор Удружења ''Сунце нам је заједничко''. 

Убавка Дакић, родитељ дјетета са потешкоћама у развоју очекивала је са осталим родитељима и корисницима услуга овог центра министарку, а за ту прилику приредили су изложбу радова корисника као и поклоне.

''Нас у задње вријеме сви заобилазе и поред наше врло тешке ситуације и финансијске у Удружењу и некако сам осјећала да ћемо доласком министарке поразговарати о препрекама које имамо у удружењу, мислила сам ипак да ћемо нешто договорити, али до доласка није дошло. Како је било по протоколу да дође, требало је доћи и обићи и поразговарати са нама, јер искрено, ја не знам како ми да дођемо другачије до министарке него ако је лично, што би нама јако значило да је дошла'', каже за БН телевизију Убавка Дакић, мајка дјетета са потешкоћама у развоју.

Како сазнајемо из добро обавијештеног извора, информација о недоласку министарке на заказану посјету Удружењу ‘‘Сунце нам је заједничко‘‘, о чему је БН телевизија прва обавијестила јавност, изазвала је буру у Влади Републике Српске јер дио Владе, али и запослених захтијевају реакцију, како премијера Минића, тако и министарке Чабрић.

Остаје да се види да ли ће министарка Чабрић преузети одговорност, али и да ли ће Саво Минић показати одлучност у заустављању негативних пракси бивших сазива Владе, о чему је говорио у свом експозеу, а до тада, остаје извињење које је Мијату Шаровићу, представнику Удружења ‘‘Сунце нам је заједничко‘‘ телефонским путем упутио савјетник Селме Чабрић, али да ли је такво извињење довољно?!

(БН) Фото: БН/Српскаинфо

Коментари / 13

Оставите коментар
Name

Б.л.

29.09.2025 20:33

Неце се нист промјенит за ту организацију.ал.знам сигурно да це цело требиње гласат за лопове и кримосе црвене секте..а за узврат они вец 15година добију једног великог хасима....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

30.09.2025 11:20

Била је заузета,јела Миницеве смокве од 100км.

Name

Доналд Трумп

29.09.2025 20:49

Срамота

ОДГОВОРИТЕ
Name

Расо

29.09.2025 21:45

Опростите јој...она ни не зна да је госп. министака😂😂😂

Name

Xxx

29.09.2025 21:10

Нисза ново е да имате власт она би летила напоље и неби плату примала али такви као она су плацени добро док рудари борци и пензионери гладују ма који Миниц која власт све исти лопови упаковани по старом рецепту нема тј ни владе ни дрзаве а ни радника све пуки лесинари ухљебили се могу да не раде а плате примају цаст изузетцима то је све багра и лопов до лопова

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добој

29.09.2025 21:11

Мозе Селма је министарка лондонског ђака а савјетник битанга из Придјела тј.Добоја.

ОДГОВОРИТЕ
Name

+

29.09.2025 21:12

Каква срамота и гријех.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Неко

29.09.2025 21:50

Разријешите је дужности одма,јел Република Српска држава како кажете ви на власти или прћија једног човјека,штоће вам такви кад вас не слушају а примају плате,или су проблем дјеца у Херцеговини кад није могла бити тамо под заставом Републике Српске,препала се шта ће њени рећ ако оде.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Анонимус

29.09.2025 22:00

А ко је она С улице па у министарку фотељу Па шта сте очекивали од особе која незна шта је снашло, и гдје дошла Да има образа, као што нема подњела би оставку.. А да има образа неби ни била ту гдје јесте Гласали сте за такве, па сад чекајте да дођу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Никаква стета!

29.09.2025 22:30

Боље сто вас је заобисла и тако не би добили ниста осим преплацене корпе Маркета АС. Финансијска подрска иде фиктивним удрузењима!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Маyа

29.09.2025 23:18

Путуј Селма.... и не нагињи се кроз прозор....

ОДГОВОРИТЕ
Name

ДОУСНИК

30.09.2025 07:55

Према изворима из Владе, кажу да дотична на сједницама Владе дјелује као ''кила соли''.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Искрено

30.09.2025 09:58

Гдје ће ти душа жено??? Како те није срамота дјеце???? Ако имаш мало образа, сама поднеси оставку.

ОДГОВОРИТЕ