Због опстанка на власти "гушите" општине и градове
Да ли сте свјесни стања у локалним заједницама у Републици Српској које својим дјеловањем крајем прошле и током ове године доводите у врло неповољно финансијску ситуацију?
Република Српска 25.05.2025 | 10:18
Ово је јавно питање које је начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић (СДС). у отвореном писму. упутио предсједнику Владе Републике Српске Радовану Вишковићу, министрици финансија Зори Видовић и осталим "експертима" Владе Републике Српске.
Милићевић наглашава да је сигуран да знају да прилив прихода од ПДВ-а не прати ни приближно план за ову годину, а камоли нека додатна срдстава која сте отимајући од Бањалуке и Бијељине наводно усмјерили неразвијеним општинама.
- У покушају да приволите грађане Републике Српске тиме што ћете повећати мале плате у јавној управи, повећали сте за око 40% издатке за плате на локалном нивоу а да истовремено нисте обезбиједили ни једну КМ висе средстава из будзета Српске. Спремате повећање плата у области социјалне заштите поново на терет локалног буџета а заслуге за великодушни гест ресорни министар приписује себи и Влади "експерата", наводи Милићевић и додаје:
"Истовремено издаци за социјална давања из године у годину енормно расту поново на терет буџета општина и градова.
Преласком домова здравља на локални ниво свјесно сте и прећутно набавке дијагностичке опреме, санитетских возила и инвестиције у примарну здравствену заштиту пребацили на локални ниво".
Начелник Шамца даље пита Вишковића, Зору Видовић и остале "експерте" у Влади: - Мислите да та капитална улагања општине могу саме носити?
"Све ово дугорочно води у амбис локалног нивоа власти који је жила куцавица Републике Српске", констатује Милићевић и наставља:
- Ово вам не пишем јер ми се општина налази у неповољној економској ситуацији. То сам прилично поправио од ваших кадрова задњих година али вам пишем јер сам сигуран да вам готово нико од ваших начелника не смије да каже оно што сви знамо: -
Ради вашег опстанка на власти у Републици Српској спремни сте општине и градове довести до потпуног економског слома.
"Такодје користим прилику да позовем наше економисте, професоре и осталу стручну јавност да провјери наводе о којима говорим те сагледа тренутну ситуацију на овом нивоу власти. Сигуран сам да ће доћи до истих, ако не и много више забрињавајућих закључака", навео је Милићевић у отвореном писму Вишковићу, Зори Видовић и осталим "експертима" у Влади Републике Српске.
(БН) Фото: БН
Коментари / 15
Оставите коментарXx
25.05.2025 10:32Браво за писмо. Све је тачно. Ова власт не зна куда удара. Група похлепника и незналица. Једино за свој џеп знају. Деградирали су борачку популацију и породице погинулих бораца, љекаре и просвјетне раднике. Тако се држава не води. Секта само зна деструктивно радити.
ОДГОВОРИТЕРе
25.05.2025 10:32Са тим твојим излагањем као да незнаш ко дрма и ко је главни кривац за све несретнике са лошим животом у РС.
ОДГОВОРИТЕЛактасл
25.05.2025 10:41Какав руљак онај Висковиц има ли нацина да овај глупан не буде у влади и ин и та пјандура, ста то ради Миле јел могуце да се овако зајебавају са народом, ово нема везе ни са СНСД ни ПДП ни СДС ово је цисвстија лоповија
ОДГОВОРИТЕРе
25.05.2025 12:53Самохапсење,народ спасава.
Хм
25.05.2025 10:49Да ли си ти свјестан да и ти/ви морате покренути гузицу из фотеље а не само кмечати на власт, власт Р Српске. Па и ти си некакав рацку и власт, зар не? Ови џабаљебатори на локалу само кмече на власт ових из Р Српске па шта ви радите, изгледа баш ништа. Поднесите оставке ако вам они не дају да радите или их ви смијените ако сте толико способни и велике патриоте. Само кме кме кме Не да нам Додик, не да нам нејаки Радован. Ма шта да вам дају?
ОДГОВОРИТЕИдеално
25.05.2025 11:30Ајд сектасу не сери и не једи говна висе!
Мисо
25.05.2025 11:46Не разумијеш како се средства дијеле.
Хм
25.05.2025 12:47Ја теби не браним ти слободно једи
Истина
25.05.2025 11:18Здравственим радницима је Влада РС од 1.1.2025 године повећане плате за 100КМ нето и свим запосленим радницима у здравству од 1.4.2025. године 10%. Међутим шта се дешава? Од тад па до данас Здравственим установама нису направљени анекси уговора и нису обезбијеђена средства за повећање плата. Од 1.1. смо пресли на трезоре опстина и немамо новца да платимо основе трошкове струје, воде, лијекова,реагенса...Ова средства што сад добијамо једва поклопе бруто плате...апелујемо на Владу кад је донијела већ одлуке за повећање плата да изнађе средства за њихово плаћање јер Здравствене установе опет улазе у независну ситуацију и проблеме у пословању
ОДГОВОРИТЕ...м
25.05.2025 11:55100 % тацно! Здравство иде у јос веци колапс.
По
25.05.2025 11:32Зар не видите да је то патриотизам на највишем нивоу а ви опет гласајте за вталне интересе показујуци коме коме да сте на истом фону
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
25.05.2025 11:57Миличевићу,немаш коме писати,предсједник владе бјегунац одправде,данас промјени пар гаћа на брзину па бјежи куд те ноге носе,зора често махмурна ко тука,и коме да ти пишеш,моли се богу да ово лудило што пре престане.
браво
25.05.2025 11:56најбољи начелник општине у РС,сва ЈП чији је оснивач општина Шамац послују позитивно.Браво за начелника Милићевића из СДС,још да га ови из снсд не опструишу било би још боље.
ОДГОВОРИТЕТомаш Дарко
25.05.2025 12:00Е,мој Ђорђе да такви дођу на власт било би велике шансе да се исплива из овога. 100%поштен човјек гарантујем свиме што имама и образом својим,жив ми био
ОДГОВОРИТЕБраво
25.05.2025 14:15Пљацкају они опстине и градове само да би они имали за свој луксуз ,куповине коцкарница, кумове зграде, возила ,цасцавања по ресторанима и све друге привилегије које ми обицни градани немоземо ни замислити ,али то смо сами бирали ,тацније ви и немате се цему залити
ОДГОВОРИТЕ