Живјети у том "бурету" невиђена је храброст

Млад човјек унезвјереног погледа препуног мржње који притом обавља дужност чувања јавног реда и мира, је доказ да Косово и Метохија ће још дуго времена остати балканско “буре барута”.

Република Српска 24.05.2025 | 18:18
Живјети у том "бурету" невиђена је храброст

Поручио је ово члан Главног одбора Српске демократске странке и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић поводом јучерашњег случаја у којем је полицајац привремених институција у Приштини физички напао и повриједио српског средњошколца на обиљежавању краја школске године у Сјеверној Митровици.

"Живјети у том 'бурету', незаштићени и остављени на милост и немилост је невиђена храброст и исказивање неизмјерне љубави према отаџбини коју наш народ на Косову и Метохији свакога дана показује", истиче Петровић.

Он наводи да ријечи подршке не значе много, али значи да свако од нас бар једном годишње посјети Косово и Метохију.

"Да бар једном годишње осванемо у конацима манастира на Косову и Метохији, да бар једном годишње се састанемо са пријатељима на нашем Косову и Метохији, да упитамо људе како су и шта ми можемо урадити за њих, да знају да нису сами", каже Петровић.

Додаје да ово није ни први ни посљедњи инцидент.

"Мора се апеловати, захтијевати да овакви насилници, задојени мржњом који насрћу на дјецу не могу бити они који ће чувати ред и мир!

Велики поздрав за нашу браћу и сестре са Косова и Метохије из братске Семберије, и неизмјерно хвала јер сте истински чувари колијевке нашег народа, колијевке без које не би знали ни ко смо, ни одакле смо, ни гдје идемо", јасан је Петровић. 

(БН) Фото: Фацебоок

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Свака цаст

24.05.2025 22:29

.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ајде да не серемо

25.05.2025 08:39

Шта је тај "студент" урадио? Провицирао Албанце! Замислите да у Бања Луци неко дође са заставом љиљана , како би прошао? Или да Бошњак покаже средњи прст Србима? Молим вас, без идиотслих коментара! Ово је смишљена провокација београдске Републике!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ти

25.05.2025 19:56

Идиоте нацистицки,у Н.П сасвим нормално људи носе своју заставу,а Косово дрзава не постоји постоји само Косово и Метохија.И у СА сте тукли дјецу која су долазуиа на такмицење неце ваљда носити заставу Зимбабвеа итд.