Стабилно стање пацијенткиње повријеђене у паду надстрешнице
- Теодора Мартинко, која је тешко повријеђена у паду надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду 1. новембра прошле године, ван је животне опасности, њено здрваствено стање је стабилно и чека је рехабилитација, рекла је управник Клинике за анестезију у Клиничком центру Војводине Теодора Тубић.
Србија 12.05.2025 | 10:12
"Искрено се надам да су све хируршке интервенције иза нас", рекла је Тубићева и додала да је неопходно да се обезбиједи протеза за Теодору.
Она је истакла да је Теодорина храброст имала велику улогу у њеном опоравку, уз све што је мултидисциплинарни тим љекара учинио.
"Мислим да у свакој болести таква воља и храброст пуно доприноси да њено иницијално стање, које је по свим статистикама било такво да нисмо ни очекивали да ће преживети, сада можемо да кажемо да је ван сваке животне опасности и да се искрено надамо да ће она ускоро бити отпуштена из наше установе", рекла је Тубићева за РТС.
У паду надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду 1. новембра прошле године на лицу мјеста погинуло је 14 људи, а још двоје је преминуло од посљедица повреда.
(Срна) Фото: Илустрација
Коментари / 0
Оставите коментар