Бијељинац има осам "фића" и не би их никад продао
Бијељинац Оливер Јањић може се похвалити занимљивим возним парком - има чак осам "фића" и поручује - биће их још.
Република Српска 22.03.2025 | 10:27
Бијељинац Оливер Јањић може се похвалити занимљивим возним парком - има чак осам "фића" и поручује - биће их још.
Редовно га, како каже, питају да ли би неки од ових аутомобила продао, али он то не жели.
"Ма, стално су питања колико пара, да ли су на продају, али ништа од тога. Наравно, овдје није крај, идемо да се број увећа и да се сачува ово мало југословенско возило", каже Јањић.
Према информацијама којим он располаже, у Бијељини тренутно, не рачунајући његове, има још десетак легендарних аутомобила.
"Када су у питању моје ‘фиће’, неке сам набавио овдје, по БиХ, а неке из Хрватске и Швајцарске, те земаља ЕУ", прича Јањић.
Тренутно су његове три фиће у возном стању, а један од њих је регистрован, док се остали "раде" како вријеме и финансије дозволе. Једно им је заједничко.
"Сви мотори су урађени детаљно и сви пале, али су у току рестаурације па су неки извађени. Два аутомобила су детаљно одрађена, до задњег шарафа, а и остали иду истим путем", наглашава Јањић.
Када год провоза неког од својих љубимаца на четири точка, свједочи одушевљењу.
"Наравно, у питању је носталгија старијих људи, а и млађи су пуни одушевљења. Кад се провозам, гледам осмјехе и фотографисање", поручује Јањић.
"’Фићу’ су користили милиција, Хитна, војска, кориштена је као службено возило, возило за обуку. Био је цијењен због једноставности и јефтиног одржавања. Према томе, добио је статус националног возила", прича Јањић.
Више детаља у прилогу:
(БН) Фото: БН

Коментари / 4
Оставите коментарСвака част
22.03.2025 12:55За разлику од политицара који крију колико и шта возе
ОДГОВОРИТЕоки
22.03.2025 14:44Бзз,па ја их имам 15,глупа прица.
ШКОЛСКИ
22.03.2025 15:17Свака част! Најзад нека ведрија тема.. Поздрав из Добоја!
ОДГОВОРИТЕСергеј
23.03.2025 15:55Браво мајсторе , мерак нема цену !
ОДГОВОРИТЕ