Побједа Словака, ВАР "угасио" Белгијанце (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Словачке победила је данас у Франфурту селекцију Белгије резултатом 1:0 (1:0) у мечу првог кола групе Е на Европском првенству у Немачкој.

Вијести 17.06.2024 | 20:15

Једини гол на утакмици постигао је Иван Шранц у седмом минуту.

Фудбалерима Белгије поништена су два гола после интервенције из ВАР собе.

Нападач Белгије Ромелу Лукаку постигао је гол у 56. минуту. Међутим, овај погодак је поништен због офсајда нападача Белгије.

Лукаку је у 86. минуту поново затресао мрежу Словачке, али је видео технологија показала да је асистент код гола Луј Опенда на почетку акције играо руком.

Словачка је успела да сачува вођство до краја меча и да заслужено дође до прве победе на ЕП у Немачкој.

Фудбалери Румуније су раније данас у првом мечу првог кола групе Е савладали Украјину резултатом 3:0.

Фудбалери Словачке ће у другом колу групе Е 21. јуна играти против Украјине, док ће се Белгија дан касније састати са Румунијом.