Pobjeda Slovaka, VAR "ugasio" Belgijance (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Slovačke pobedila je danas u Franfurtu selekciju Belgije rezultatom 1:0 (1:0) u meču prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Vijesti 17.06.2024 | 20:15

Jedini gol na utakmici postigao je Ivan Šranc u sedmom minutu.

Fudbalerima Belgije poništena su dva gola posle intervencije iz VAR sobe.

Napadač Belgije Romelu Lukaku postigao je gol u 56. minutu. Međutim, ovaj pogodak je poništen zbog ofsajda napadača Belgije.

Lukaku je u 86. minutu ponovo zatresao mrežu Slovačke, ali je video tehnologija pokazala da je asistent kod gola Luj Openda na početku akcije igrao rukom.

Slovačka je uspela da sačuva vođstvo do kraja meča i da zasluženo dođe do prve pobede na EP u Nemačkoj.

Fudbaleri Rumunije su ranije danas u prvom meču prvog kola grupe E savladali Ukrajinu rezultatom 3:0.

Fudbaleri Slovačke će u drugom kolu grupe E 21. juna igrati protiv Ukrajine, dok će se Belgija dan kasnije sastati sa Rumunijom.