Прекинут низ: Звезда стотком поражена од Асвела

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Асвела у утакмици 20. кола Евролиге резултатом 100: 91.

Спорт 09.01.2024 | 23:05

Звезда је добро ушла у меч, констатно била у благом вођству које у 8. минуту дошло до максималних +9 16:25.

Међутим Асвел се брзо вратио у меч и серијом 11:0 за два минута дошао до предности 27:25.

Уследила је резултатска клацкалица до краја првог полувремена које је припало домаћину 48:45

Код Звезде су се истакли Јаго са 13 и Недовић са 9 поена.

Резултатска клацкалица настављена је и у трећој деоници, Асвел је имао максималних +5.

Пред задњих 10 минута било је 70:67 за домаћина.

Врло динамични и неизвесно било је у последњој деоници, а Асвел је до највеће предности дошао после техничке грешке клупи Црвене звезде која је досуђена због протеста након фаула над Лијем. Гиедраитис је потом на другој страни промашио зицер, да би Ли наставио серију и довео домаћина до вођства од 80:72.

Покушавала је Звезда у завршници меча да ухвати прикључак, али играчи Асвела направили су серију погодака којом су сваки пут одбили напад црвено-белих, те су меч мирно привели крају.

Домаћин је у последњој деоници успео да се одвоји и преломи меч у своју корист.

Предначио је Перис Ли који је тројкама, и сјајним продорима разбио одбрану црвено-белих.

Он је на крају постигао 23 поена док је Жофри Ловерњ постигао 17 поена.

У Црвеној звезди се истакао Немања Недовић са 26. са 26 поена, док је Јаго дос Сантос постигао 16, а Џоел Боломбој убацио је девет.

Звезда је тако уписала 12 пораз уз 8 победа.

Асвел је стигао до четврте победе уз 16 пораза.

У наредном колу већ за два дана Звезда гостују Арманију, док Асвел дочекује Албу.