Prekinut niz: Zvezda stotkom poražena od Asvela

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 100: 91.

Sport 09.01.2024 | 23:05

Zvezda je dobro ušla u meč, konstatno bila u blagom vođstvu koje u 8. minutu došlo do maksimalnih +9 16:25.

Međutim Asvel se brzo vratio u meč i serijom 11:0 za dva minuta došao do prednosti 27:25.

Usledila je rezultatska klackalica do kraja prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu 48:45

Kod Zvezde su se istakli Jago sa 13 i Nedović sa 9 poena.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u trećoj deonici, Asvel je imao maksimalnih +5.

Pred zadnjih 10 minuta bilo je 70:67 za domaćina.

Vrlo dinamični i neizvesno bilo je u poslednjoj deonici, a Asvel je do najveće prednosti došao posle tehničke greške klupi Crvene zvezde koja je dosuđena zbog protesta nakon faula nad Lijem. Giedraitis je potom na drugoj strani promašio zicer, da bi Li nastavio seriju i doveo domaćina do vođstva od 80:72.

Pokušavala je Zvezda u završnici meča da uhvati priključak, ali igrači Asvela napravili su seriju pogodaka kojom su svaki put odbili napad crveno-belih, te su meč mirno priveli kraju.

Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da se odvoji i prelomi meč u svoju korist.

Prednačio je Peris Li koji je trojkama, i sjajnim prodorima razbio odbranu crveno-belih.

On je na kraju postigao 23 poena dok je Žofri Lovernj postigao 17 poena.

U Crvenoj zvezdi se istakao Nemanja Nedović sa 26. sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Zvezda je tako upisala 12 poraz uz 8 pobeda.

Asvel je stigao do četvrte pobede uz 16 poraza.

U narednom kolu već za dva dana Zvezda gostuju Armaniju, dok Asvel dočekuje Albu.