БЛ: Рафална паљба "колтова" за врх Бундеслиге!

У првих 13 минута Борусија је ријешила питање побједника против Аугзбурга (5:1) и преузела лидерску позицију на табели њемачког шампионата.  Менш као у трансу! Гледа са врха Бундеслиге после 34 године, следећи је дерби у Дортмунду! Алесан Плеа најзаслужнији за тријумф над Аугзбургом – 5:1!

Фудбал 06.10.2019 | 16:35
Бајерн се загрцнуо против Хофенхајма, Борусија из Дортмунда је двапут водила у Фрајбургу и није победила, шансе су пропустили Лајпциг и Шалке, али зато Менхенгладбах брије. Ево га, после некомплетног седмог кола на врху табеле Бундеслиге, где ће остати најмање две седмице.

Тим Марка Розеа је у великом стилу избио на лидерску позицију пошто је сравнио са земљом Аугзбург (5:1) и то тако што је чак три гола дао до 13. минута.

На тај начин популарни Ждрепци су усамљени на првом месту, што се није догодило још од априла 1984, кад су за Менш играле величине попут Матеуса, Шафера, Линда, Мила, а тренер Јуп Хајнкес имао тек 38 година. Данас је неко ново време, нека нова деца стасавају на Борусија парку, а као главни креатор тријумфа издвојио се Аласан Плеа. Француски нападач ког је Борусија довела из Нице пре годину дана за 23.000.000 доказао је колико је опасан шпиц, као и да уме да ради за тим, наместио је два поготрка Патрику Херману, а онда се пред крај првог дела и сам уписао у листу стрелаца.

Додуше, Баварце је у црно завио голман Кубек, очајним интервенцијама, па је офанзивцима домаћег тима преостало само да убаце лопту у мрежу.

Иначе, у поменутој сезони – кад је Менхенгладбах био први после једног кола – беше јесен 1985, да би на крају тог првенства пао на четврто место, које би у у тренутним околностима донело пласман у Лигу шампиона. Још један податак илиструје моћ Менша: први пут је дао три комада до 13. минута још од 1981. кад је урнисао Урдинген (7:1).

Оптимизам међу навијачима достиже горњу границу. Шта ли ће тек бити уколико у следећем колу падне имењак на Вестфалену?

"Колтови" су у недјељу искористили "киксеве" Бајерна и Борусије Дортмунд да преузму лидерску позицију на табели Бундеслиге.

И то на импресиван начин - "петардом"!

БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДБАХ - АУГЗБУРГ 5:1 (4:0)

Сав посао око побједе, изабраници Марка Росеа завршили су у првих 13 минута када је на семафору писало 3:0 у корист домаћина. До одмора су постигли и четврти погодак, а онда "повукли" ручну кад је пети тријумф већ био практично архивиран.

Већ послије 100 секунди, Борусија је повела након сјајног продора Маркуса Тирама по лијевој страни и центаршута у казнени простор који је из прве завршио Денис Закарија - 1:0.

У седмом минуту предност је удвостручена послије "пресликане" акције, али са другим актерима.

Алесандре Плеа је добио дубинску лопту на лијевој страни, коју је прослиједио у шеснаестерац, а тамо је опет из "прве" Патрик Херман смјестио иза леђа голмана Томаса Кубека - 2:0.

Голман Аугзбурга је потом одличном интервенцијом "један на један" задржао наду гостију да остану резултатски колико-толико у мечу, али ни Кубек ништа није могао у 13. минуту.

Овог пута с друге стране, Плеа је уочио Хермана, а нападач "колтова" погодио сами десни угао - 3:0.

До одласка на одмор, Кубек је катастрофално погријешио, што је искористио Плеа и послије двије асистенције се уписао у стријелце за "покер" голова у мрежи Аугзбурга - 4:0.

Гости из Аугзбурга су покушали у наставку да постигну барем почасни погодак којем су јако били близу у 75. минуту када је Јан Зомер одбранио ударац Флоријана Нидерлехнера уз малу помоћ стативе.

Нидерлехнер је ипак у 80. минуту постигао гол, убацивши "одбијанац" у домаћу мрежу након одбране Зомера - 4:1, да би само неколико минута касније на асистенцију Хермана, "петарду" Борусије комплетирао Брел Емболо - 5:1.

За најмање двонедељно башкарење на врху првенствене табеле због предстојеће репрезентативне паузе.