ПЛ БиХ - Убипарип утишао Широки Бријег: Тузла сити је лидер!

Нападач Тузле сити Војо Убипарип је са два нова поготка донио гостујућу побједу у Широком Бријегу (1:3), док је Сарајево славило на "Кошеву" против Звијезде 09 - 2:0 (1:0).

Фудбал 16.09.2019 | 10:32
Након што је био најзаслужнији за тријумфе тузланске екипе у сусретима против Борца из Бањалуке, Младости и градског ривала Слободе, српски нападач Војо Убипарип је са два нова поготка, укупно осам, ове сезоне, срушио и Широки Бријег на његовој "Пецари".

Одлични нападач је најприје постигао изједначујући погодак у 39. минуту из једанаестерца, након што је већ на почетку домаћин повео голом Матеа Марића, да би у наставку "овјерио" три бода у 61. минуту.

Претходно је тим Миленка Бошњаковића преокренуо резултат на 2:1 захваљујући искусном Саиду Хусејиновићу, али је ипак прво име утакмице у Херцеговини био Убипарип, који се успут осамио на листи најбољих голгетера Премијер лиге БиХ.

Широки Бријег: Зломислић, Ципетић, Квесић, Матић, Ћорић, Јовић, Марић, Ковачић, Хркаћ, Багарић, Енин.

Тузла сити: Фејзић, Црнкић, Хусејиновић, Којић, Терзић, Хасановић, Нукић, Убипарип, Сесар, Моррис, Златковић.

Сарајево је очекивано без превише муке освојило сва три бода против Звијезде 09 (2:0), али је иницијативу успјело да материјализује тек у 43. минуту, када је мрежу гостију из Семберије погодио Ален Мустафић.

Јако је лоше реаговала одбрана семберске екипе, која у два наврата није успјела да отклони опасност, што је казнио Мустафић - 1:0.

Почетком другог дијела, Мерсудин Ахметовић је удвостручио предност "бордо" екипе, која је до краја рутински сачувала вођство и уписала пету побједу ове сезоне за диобу прве позиције са Тузлом ситијем.

Ипак, екипа из "града соли" је на првом мјесту због боље гол-разлике.

Био је то мат у три потеза, који је окончао Ахметовић на асистенцију Крсте Велкоског - 2:0.

Сарајево: Ковачевић, Лазић, Хебибовић, Гаврић, Ахметовић, Велкоски, Шишић, Милановић, Летић, Мустафић и Шербечић.

Звијезда 09: Манојловић, Беновић, Благојевић, Предраговић, Ђелмић, Стјепановић, Тојчић, Матић, Војиновић, Цорреиа, Бадји.