ЕП: Пољска се намучила, Турци бољи од Македонаца!

Одбојкашка репрезентација Пољске победила је Естонију са 3-1 у сетовима на старту Европског првенства.  Црногорци на коленима, Руси и Италијани показали слабост! Одбојкаши Холандије, Блегије, Русије и Италије остварили су победе другог дана Европског првенства.

Остали спортови 13.09.2019 | 21:52
Пољаци, актуелни светски прваци, су до победе дошли теже него што се очекивало - 25:22, 25:27, 25:22, 25:17.

Естонија је пружила сјајан отпор и била компететивна у сваком сету, али остала без изненађења.

Репрезентација Северне Македоније није успела да дође до победе, после поразао од Финске.

Турска је била боља од Македонаца са 3-0 у сетовима, 25:20, 25:23, 25:13.

Добру прилику да дођу до сета комшије Србије имале су у другом сету, када су водиле током већине тог дела игре, али остале без гаса у финишу.

Прочитајте још Ковач после фуриозног старта: Одличан резултат, али ништа не значи

Бугарска је оправдала улогу фаворита против Румуније и славила победу од 28:26, 25:20, 25:20.

Благо изненађење направила је Украјина, која је са 3-1 савладала Чешкуи (25:21, 25:19, 19:25, 25:22).

До победе је дошла и Словачка, која је савладала Шпанију са 3-2 у сетовима (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16).

Црногорци на коленима, Руси и Италијани показали слабост. Одбојкаши Холандије, Блегије, Русије и Италије остварили су победе другог дана Европског првенства.

Холандија је разбила Црну Гору са 3-0 у сетовима (25:13, 25:17, 25:15).

Црногорци нису имали шансе ни у једном од три сета, а Холандија је оправдала улогу фаворита у овом мечу, те избила на чело Групе Д.

Најбољи код победника био је Нимир Абдел-Азиз са 27 поена, а на другој страни једини двоцифрени био је Марко Бојић са 11.

Белгија је такође оправдала очекивања, победивши Аустрију максималним резултатом – 25:17, 25:23, 25:17.

Код Белгијанаца Хендрик Туерлинк је имао 11 поена, колико са друге стране Томас Зас и Александер Бергер.

Русија је неочекивано изгубила сет од Белорусије, али дошла до победе – 23:25, 25:17, 25:22, 25:10.

Руси су се уозбиљили после лошег првог сета и били убедљиви у другом, али доживели нове проблеме у трећем. Ипак, изненађења није било.

За "зборнају" ово је други изгубљен сет у прва два кола против инфериорних противника, али и друга остварена победа.

Код Руса најбољи су били Димитри Мусерски и Виктор Полетаев са 16 поена, а код Белоруса Павел Кулински и Артур Удрис са 11.

На крају дана одигран је меч Италије и Грчке, где су "азури" такође изненађујуће изгубили сет, али победили – 17:25, 25:23, 25:19, 25:18.

После шокантно лошег првог сета за Италијане, Грци су наставили да играју добро и имали шансу и у другом.

Нису успели да дођу до 2-0 у завршници, па је Италија дошла до рутинске победе у наредна два сета.

Најбољи код Италијана био је Османи Хуанторена са 21 поеном, а код грка Никос Зупани са 15.