Ово су парови 1/4-финала Свјетске лиге у Београду...

И пре завршетка меча Србија - Казахстан били су познати парови четвртфинала, као и сатница турнира све до борбе за злато у недељу на "Ташмајдану".

Остали спортови 21.06.2019 | 09:03
Пораз на петерце од Мађара јуче није зауставио Шпанце.

Они ће као победници групе ући у четвртфинале, у ком је репрезентацији Србије за противника припао вечерас поражени тим по киши на "Ташмајдану".

У предигри утакмице "делфина" са Казахстаном, дуелом 3. кола завршена је прва фаза такмичења у Групи А: Канада - Шпанија 5:12 (2:2, 1:1, 2:4, 0:5).

То, конкретно, значи да ће се наши момци у борби за полуфинале "Супер финала" Светске лиге у Београду састати са Канађанима у петак од 21 час, уз директан пренос на ТВ Аренаспорт.

Наш наредни ривал направио је изненађење дана у уторак победом над двоструким освајачем овог такмичења, Мађарском (10:9), после чега је уследио убедљив пораз од Јапана (17:7) и егал меч са Шпанцима, који су тек у финишу треће и почетком четврте четвртине стекли два и више голова предности.

Шпанију, за сада, нико није савладао у 24 минута игре, али момци селектора Давида Мартина неће ући у "нокаут" фазу са максималних девет бодова, јер су јуче после нерешеног резултата на крају четврте четвртине лошије "пуцали" петерце од Мађара - 1:4.

Наша репрезентација освојила је 11 од последњих 14 издања такмичења које је ФИНА основала 2002. по угледу на одбојкашку Светску лигу. Претходне сезоне "делфини" селектора Дејана Савића забележили су најлошији пласман у 17 година постојања Светске лиге елиминацијом пре "Супер финала" у Будимпешти, у групи са Румунијом и Црном Гором, која је то потом искористила и освојила друго злато у историји.

Од 2005. до данас само су Црногорци (2009, 2018) и Хрвати (2012) успели да освоје злато поред "делфина".

Група А

резултати 3. кола

Мађарска - Јапан 13:9 (3:3, 3:3, 3:2, 4:1)

Канада - Шпанија 5:12 (2:2, 1:1, 2:4, 0:5)

Табела: Шпанија 7, Мађарска 5, Јапан 3, Канада 3.

Група Б

Хрватска - Аустралија 11:9 (2:3, 2:2, 6:3, 1:1)

Србија - Казахстан 20:6 (4:0, 6:3, 6:1, 4:2)

Табела: Србија 9, Хрватска 6, Аустралија 3, Казахстан 0.

*напомена: победа 3 бода, победа на петерце 2 бода, пораз на петерце 1 бод, пораз 0 бодова.

Парови четвртфинала:

петак

Мађарска - Аустралија 15.00
Јапан - Хрватска 16.45
Шпанија - Казахстан 19.15
Канада - Србија 21.00

Полуфинала су у суботу од 15.00 и 16.45, меч за бронзу у недељу од 15.00, а финале од 16.45. Све мечеве директно преноси ТВ Аренаспорт.

Извор: мондо.рс