Богдан и Бјелица у кризи, Боби их удаљио од плеј-офа!

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су на гостовању од Филаделфије 76ерс са 123:114.  „Шести човек“ Бобан искористио шансу против лоших Бјелице и Богдана, Фила удаљлила Кингсе од плеј-офа.  Српски центар јако добар, тандем из Сакрамента пружио партију за заборав.

Кошарка 16.03.2019 | 13:30
Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица одиграли су слабе партије, док је Бобан Марјановић, за време које је добио, имао одличну ролу.

Богдановић је за 26 минута постигао девет поена (4/14), уз то је имао скок и две асистенције, док је Бјелица за 19 минута остварио учинак од четири поена и шест скокова (2/11 из игре).

Са друге стране, у победничком саставу, Марјановић је меч завршио са 12 поена, седам скокова и две асистенције, за само 12 минута.

Филаделфија је од старта контролисала ритам утакмице, али су Кингси увек имали пристојни заостатак. Ипак, у трећој и четвртој четвртини нису имали довољан број расположених играча и поражени су од квалитетнијег противника.

Кингси су се овим поразом додатно удаљили од плеј-офа (33/35), док су 76ерси победом дошли до трећег места (44/25).

Најефикаснији у победничком саставу био је Џими Батлер са 22 поена, Ембид је имао 21 и 17 скокова, по 19 су постигли Херис и Редик, док је Бен Симонс убацио 18. Код гостију по 16 постигли су Диерон Фокс и Херисон Барнс, Марвин Бегли је убацио 15, Хилд 14, док је Вили Коли-Стајн меч завршио са 13.

У малом српском НБА дербију, Бобан Марјановић и његова Филаделфија савладали СУ Немању Бјелицу, Богдана Богдановића и њихов Сакраменто 123:114 чиме су их удаљили од пласмана у плеј-оф.

Бобан Марјановић фантастично користи шансе које му се укажу и после опоравка од повреде је најбољи Филаделфијин човек са клупе поред недодирљиве „фаб фиве“ петорке која је и синоћ растурила ривала. Свих пет стартера је имало двоцифрен кошгетерски учинак, а Марјановић је био одмах уз њих. За 12 минута на паркету убацио је 12 поена (4/7 из игре, 4/5 пенали) уз седам скокова. Боби је максимално добро искористио указану прилику и навијачи Сиксерса већ сада га сматрају најбољим шестим човеком тима.

На другој страни, Богдановић и Бјелица су пружили партије за заборав. Бјелица је као стартер провео 18 минута на паркету убацио четири поена, имао шест скокова и једну асистенцију, из игре је шутирао катастрофалних 2/11. Ни Богдан није био много бољи. За 26 минута је убацио девет поена, имао скок и две асистенције, али је из игре шутирао 4/14 што је за њега поражавајући биланс. Иначе, Богдановић се у последње време налази у прилично лошој форми, а све то има битног утицаја и на лоше резултате Кингса који су све даље од плеј-офа на Западу. Сада већ заостају седам победа за осмопласираним Клиперсима...

Филаделфија је у одличној форми, везала је трећу победу заредом и бори се за треће место на Истоку. „Фаб фиве“ петорка игра сјајно у последње време. Показали су то и синоћ против Кингса. Џоел Ембидје блистао под оба коша, меч завршио са 21 поеном, 18 скокова и пет блокада.

Симонс је убацио 18 поена, Џими Батлер 20, а Херис и Редик по 19. И на другој страни су била чак шесторица двоцифрених, али нико ко би направио разлику. Фокс и Барнс са по 16 поена су били најефикаснији, Бегли је додао 15, Хилд 14 поена... Али Сакраменту није било спаса, Сиксерси су контролисали цео меч.

/Галинари 27, 7 ск, 2 ас - Лавин 31, 7 ск, 7 ас/

Исток: Милвоки 52-17, Торонто 49-20, Филаделфија 44-25, Индијана 44-25, Бостон 42-27, Детроит 35-33, Бруклин 36-34, Мајами 32-36, Орландо 32-38, Шарлот 31-37, Вашингтон 29-40, Атланта 24-45, Чикаго 19-51, Кливленд 17-52, Њујорк 13-56.

Запад: Голден Стејт 46-21, Денвер 45-22, Хјустон 43-26, Портланд 42-26, Оклахома 42-27, Сан Антонио 40-29, Јута 39-39, Л. А. Клиперс 40-30, Сакраменто 33-35, Минесота 32-37, Л. А. Лејкерс 31-38, Њу Орлеанс 30-41, Мемфис 28-41, Далас 27-41, Финикс 16-54.

Извор: Б92/моззартспорт