"Српски" окршај ријешио Јокић на 0,3 секунде до краја!

Јокић за победу Денвера над Кингсима на 0,3 секунде пре краја! Кошаркаши Денвера забележили су нову, 39. победу ове сезоне. У "Пепси центру" савладали су после велике драме екипу Сакрамента са 120:118.  Јокић против Богдана и Белог: Више среће следеће сезоне! Богдановић и Бјелица били су на 0,3 секунде од прве победе над Денвером ове сезоне, али је "Џокер" дохватио "метлу" у последњем нападу. Никола Јокић је спреман за Ол-стар: 20 поена, 18 скокова, 11 асистенција и кош за победу Денвера над Сакраментом на 0,3 секунде до краја (120:118). Богдановић (16) и Бјелица (13) морали су да честитају.

Кошарка 14.02.2019 | 10:45
Био је то меч у којем су блистали српски кошаркаши и који је решио нико други до Никола Јокић и то на свега 0,3 секунди пре краја сусрета.

Јокић је у последњу акцију на мечу при резултату 118:118 кренуо под кош, први шут није био успешан, лопта се одбила од обруча, али је из одбитка успео да погоди циљ и донесе велику радост навијачима Нагетса.

Био је то његов 20. поен на мечу којим је стигао до 28. трипл-дабл учинка у каријери. Уз тих 20 поена, забележио је 18 скокова и 11 асистенција, а Денвер сада има скор од 24-4 када Никола постигне трипл-дабл и чак 16-0 на свом терену.

Иначе Јокић је одиграо нешто више од 36 минута.

Одличне партије у дресу Сакрамента приказали су и Богдан Богдановић, који је за непуних 27 минута постигао 16 поена уз четири скока и две асистенције и Немања Бјелица, који је за 20 минута постигао 13 поена уз по три скока и исто толико асицтанција.

Био је то заиста одличан меч у којем је Денвер поново морао да јури предност противника. У једном моменту током друге четвртине, Нагетси су били на -17, тачније на 37:54.

Ипак, током треће четвртине успели су да ухвате прикључак, да би на крају исте резултат био 93:91 у корист Денвера.

Уследила је очекивана резултатска клацкалица у последњној деоници у којој је Денвер пред крај имао и предност од шест поена, 118:112, али је Сакраменто успео да изједначи поенима Бадија Хилда на 15,1 секунде пре краја.

Ипак, пресудио је тај погодак Јокића о којем ће се још причати.

Иначе, било је ово вече у којем се после дужег времена и паузе због операције кука на терен вратио Ајзеа Томас. Био му је то први меч још од 22. марта прошле године.

Када је ушао на терен крајем прве четвртине уследиле су овације са трибина, а није разочарао публику. За 13 минута на паркету постигао је осам поена уз две асистенције, од тога две тројке. Све поене постигао је у трећој четвртини.

Одличан у редовима Денвера био је и Пол Милсап који је постигао дабл-дабл од 25 поена и 13 скокова уз по две асистенције и украдене лопте. Малик Бизли је постигао 21 поен, Вил Бартон 13, а Џамал мареј и Монте Морис по десет.

Код Кингса, Бади Хилд је забележио 25 поена, Харисон Барнс 19 уз 11 скокова, а Де Арон Фокс 16.

Иначе, тренер Денвера Мајкл Малон је искључен на 1:33 минута пред крај друге четвртине због расправе са судијом.

Богдан Богдановић и Немања Бјелица били су на 0,3 секунде од прве победе над Нагетсима ове сезоне из трећег и последњег покушаја, али Никола Јокић није желео на први од многих Ол-стар мечева у каријери да отпутује после пораза пред својим навијачима.

"Џокер" је рано јутрос у Денверу постигао поене којима су Сакраменто Кингси "почишћени" у лигашком делу сезоне, уз нову трипл-дабл потврду да му је место међу највећим НБА звездама: 20 поена, 18 скокова, 11 асистенција.

После 126:112 у Колораду и 113:117 у Калифорнији, овог пута било је најдраматичније – 120:118.

Јокић није био при шуту (7/15 за два, 0/2 за три), али је погодио када је било најважније као и неколико пута ове сезоне.

Утакмица у Колораду остаће упамћена и као прва у којој је за Нагетсе наступио Ајзеа Томас. Тренер Мајкл Малоун чекао је опоравак омаленог плејмејкера од његовог потписа прошлог лета и - дочекао: осам поена уз две асистенције за 13 минута први су учинак Томаса у новој средини.

Са Јокићем у Шарлот ће отпутовати и Богдановић, који ће у судару остатка Света против младих САД звезда бранити МВП трофеј из прошле сезоне, док ће Бјелица на заслужени одмор.

Богдан и Немања били су међу бољима и ефикаснијима у екипи тренера Дејва Јергера која и даље "уводи" новајлију из Далас Меверикса, Херисона Барнса, али је последњу реч имао њихов земљак са друге стране паркета.

Бјелица је за 20 минута у улози стартера убацио 13 поена уз одличне проценте у шуту из игре: 2/2 за два и 3/5 за три, покупио три скока, поделио три асистенције, освојио и изгубио једну лопту и, уз Деарона Фокса и Барнса био једини у тиму са позитивним утицајем на резултат (+2).

Богдановић је као резервиста играо седам минута дуже и постигао три поена више, шутирајући 4/8 за два и 1/5 за три, уз четири скока и шест асистенција.

/Вилијамс 30, 10 ас - Убре 28, 5 ск, 2 ас/

Исток: Милвоки 43-14, Торонто 43-16, Индијана 38-20, Бостон 37-21, Филаделфија 37-21, Бруклин 30-29, Шарлот 27-29, Детроит 26-30, Мајами 26-30, Орландо 26-32, Вашингтон 24-34, Атланта 19-38, Чикаго 14-44, Кливленд 12-46, Њујорк 10-47.

Запад: Голден Стејт 41-16, Денвер 39-18, Оклахома 37-19, Портланд 34-23, Хјустон 33-24, Јута 32-25, Сан Антонио 33-26, Л. А. Клиперс 32-27, Сакраменто 30-27, Л. А. Лејкерс 28-29, Минесота 27-30, Далас 26-31, Њу Орлеанс 25-33, Мемфис 23-36, Финикс 11-48.

Извор: Б92/мондо.рс