СП: Шпанија још "жива", Норвежани корак од полуфинала!

Европски првак није допустио ни промил шанси Бразилу - 32:24 да послије Хрвата приреди ново изненађење и сада Шпанци држе фиге за "икс" Нијемаца и "коцкастих" да сачувају наду за полуфинале. Скандинавски дерби припао Норвешкој.

Остали спортови 21.01.2019 | 20:10
Као "фурија"!

Шпанија је у "Ланксес Арени" у Келну декласирала Бразил 36:24 (19:13) и задржала макар минималне шансе за пролаз у полуфинале 26. Свјетског првенства у Њемачкој и Данској.

Сада Шпанцима преостаје да се надају ремију Њемачке и Хрватске (20.30) јер би у том случају, побједом у посљедњем колу над Нијемцима могли до другог мјеста, уз пораз Хрватске од Француске.

За разлику од екипе Лина Червара, која је синоћ примила гомилу јефтиних голова у дуелу са Бразилом, "црвена фурија" је чврстом одбраном то онемогућила, Гонзало Де Варгас је одлично бранио, па је већ послије 10 минута разлика износила четири поготка (6:2) у корист Шпаније.

Анхел Фернандез и Феран Соле су наставили да решетају бразилску мрежу и до средине полувремена Шпанци су већ водили са "плус седам" (10:3).

Мини-серијом 3:0 одговориле су "кариоке", али су њихову жељу и велику упорност да се што више резултатски приближе, без већих проблема осујетили су актуелни прваци Европе и до одласка на одмор сачували предност од шест голова (19:13).

Контролу и доминацију су изабраници Ђордија Рибере наставили и у другом полувремену, а утакмицу су практично "овјерили" већ у 37. минуту кад је Ђоан Кањелас погодио за 10 разлике (24:14).

До краја је разлика додатно увећана на коначних 36:24, али нема разлога да Бразилци буду разочарани с обзиром да су остварили историјски успјех - 12. мјесто на свијету.

Најефикаснији у шпанском табору били су Феран Соле са шест голова, по пет су постигали Ђоан Кањелас и Аитор Арино, док су код "кариока" прва имена сусрета били Раул Нантес и Ханиел Лангаро са по голом мање.

Ситуација у групи ИИ у данском Хернингу требала је бити потпуно јасна да су Швеђани савладали комшије из Норвешке, али било је обрнуто! Вицешампион свијета је славио резултатом 27:30 (14:17).

Сада Норвешка има велику прилику да се домогне пласмана међу четири најбоље екипе уколико у посљедњем колу савлада Мађарску, док ће о другом путнику одлучивати Данци и Швеђани.

У првих 30 минута сусрет је био врло изједначен иако је Норвешка више пута имала по два гола предности, да би тек у самом финишу серијом од 3:0 стигла до "плус три" (17:14), које су и сачували до самог краја.

Магнус Јондал са чак 11 голова био је најзаслужнији за побједу, седам је укњижио Сандер Сагосен за Норвешку, док је код Швеђана најефикаснији био Хампус Ване са пет погодака.