ИТА - Куп: Рома и Каљари посљедњи до 1/4-финала!

Психолог "откочио" Шика! Рома и Каљари последњи су четвртфиналисти Купа Италије.

Фудбал 14.01.2019 | 23:28
Победом над Виртус Ентељом, која се такмичи у Серији Ц, фудбалери Роме су у понедјељак обезбедили место у четвртфиналу Купа Италије, где ће за ривала имати Фиорентину.

РОМА - ЕНТЕЉА 4:0 (2:0).

Најзаслужнији за пролаз међу осам најбољих тимова у националном Купу био је двоструки стрелац и асистент Патрик Шик, којем је коначно кренуло у дресу Роме.

Чешки нападач је био много ефикаснији док је играо у Сампдорији, па је пре неколико данапотражио чак и стручну помоћ психолога да прекине голгетерску блокаду, аочигледно да су ти разговори итекако уродили плодом.

Иако је Рома уписала сигурну победу, симпатични трећелигаш се храбро супротставио фаворизованом домаћину на "Олимпику" упркос раном голу који је већ у 20. секунди утакмице постигао Шик.

Александар Коларов је с леве стране упутио дијагоналу на Ченгиза Ундера, а Турчин у петерцу пронашао Шика, који је "штиклом" погодио мрежу - 1:0.

Ентеља је узвратила у 17. минуту и само је одлична интервенција голмана Римљана Робина Олсена спречила изједначење.

Након слободног ударца Португалца Денија Мота са ивице казненог простора испод живог зида, Данац је добро реаговао, а потом још боље на шут са свега неколико метара.

ПАРОВИ ЧЕТВРТФИНАЛА

Милан - Наполи

Лацио - Интер

Фиорентина - Рома

Јувентус - Аталанта

Планирано је да ови мечеви буду одиграни 30. јануара.

Гости су чак успели и да постигну гол и то минут пре одласка на одмор, али је оправдано поништен због недозвољене позиције, да би у другом минуту надокнаде првог дела, Рома удвостручила предност.

Опет је Шик имао важну улогу, овог пута као асистент и то опет "штиклом" за Ивана Маркана, који је сместио лопту у десни угао гостију. Занимљиво, Маркано је ушао с клупе у шестом минуту након што се повредио Жорж Жезус.

Чим је почело друго полувреме, поново је високи Чех мајсторски завршио акцију Холанђанина Џастина Клајверта погодивши сам угао за 3:0 и отклонио сваку сумњу кад је у питању пролаз у четвртфинале.

Тачку на убедљиву победу ставио је Пасторе у 75. минуту након нове асистенције Џастина Клајверта.

Нешто раније, пласман у четвртфинале осигурала је Аталанта и то победом на Сардинији против Каљарија - 2:0 (0:0).

Гости из Бергама су до пласмана међу осам најбољих тимова у Купу Италије стигли у самом финишу утакмице на стадиону "Сардења Арена".

Најприје је Дуван Запата погодио за вођство у 88. минуту, да би у трећем минуту судијске надокнаде Марио Пашалић ставио тачку на тријумф црно-плавих и заказао двобој са Јувентусом у Торину.