У дворану је дошао обучен. . . хмммм. Онда је "овековечио" Мегија једним од "куцања" сезоне. На крају, испратио је Лејкерсе са 50 поена, 10 скокова и 11 асистенција. "Брада" је опет био "Брада".

Сцена 2

"Џејмс Харден шаље Џавејла Мегија на постер"

Сцена 3

"Џејмс Харден одлази кући са победом и трипл-даблом"

"Бранилац" МВП титуле из прошле сезоне у сваком смислу обележио је дуел између Хјустон Рокетса и Лос Анђелес Лејкерса, у ком је поред "куцања вечери" приредио незаборавну представу публици у Тексасу: 50 поена, 10 скокова, 11 асистенција за победу од 126:111 у којој је екипи донео 14 поена предности за 36 минута у игри.

"Брада" је шутирао 18/19 за један, 10/14 за два и 4/12 за три поена. Цела петорка Лејкерса извела је 22 слободна бацања.

Када је на терену поред Хардена "држао" и Клинта Капелу, тренер "ракета" Мајк Д'Антони није морао да брине за исход меча, јер је стамени центар потпуно "затворио" рекет, приморавао Леброна Џејмса и остале на шутеве са дистанце, покупио 14 скокова, притом убацио 16 поена уз шут 7/13 из игре и "вукао" екипу до 21 поена разлике док је био у игри.

Играо је 35 минута.

Крис Пол придружио се са 14 поена и девет асистнеција у другој победи Хјустона након серије од седам пораза у девет мечева до тада.

Код гостију, Џејмс је убацио 29 поена шутирајући 9/12 за два и 3/6 за три поена, а имао је и пет скокова и четири асистенције у ноћи у којој је екипа с њим остала у минусу девет поена. Кајл Кузма постигао је 24 поена иако је шутирао 1/5 за три поена, док је Лонзо Бол у неуспешним покушајима да заустави Хардена допринео минусу од 21 поена за 35 минута на паркету притом шутирајући 0/6 за три поена.

СРБИ ЗАЈЕДНО ДВА ПОЕНА

Марјановић 2, Теодосић без поена, Кокошков покварио рекорд Новицког. Српски кошаркаши имали су бледо вече у убедљивом поразу Лос Анђелес Клиперса од Сан Антонио Спарса 125:87.

Кошаркаши Сан Антонио Спарса декласирали су Ел-Еј Клиперса резултатом 125:87 и тако уписали четврту узастопну победу у потери за плеј-оф позицијама на Западу.

Од јутрос у јачој од две конференције првопласиране Денвер Нагетсе и претпоследње Минесота Тимбервулвсе дели само ПЕТ победа.

Ламаркус Олдриџ (27 поена, 12/14 из игре) и Руди Геј (21, 8/10) учинили су да "гарбаге тиме" почне већ почетком другог полувремена, када су шансу добили и наши кошаркаши, Бобан Марјановић и Милош Теодосић.

Они су се уклопили у опште сивило екипе, која је уписала пети пораз у последњих седам мечева и тако продубила кризу после импресивног скора 9-1.

Марјановић је за девет минута убацио један од два шута, Теодосић за 12 минута ниједан од четири, па је тандем "орлова" скупио укупно два поена.

Клиперси су у последњој четвртини постигли укупно десет, а најефикаснији су били Тобајас Харис са 17 и Данило Галинари и Ејвери Бредли са по 15 поена.

КОКОШКОВ - ДОНЧИЋ 2:0

Кошаркаши Финикс Санса искористили су други долазак Далас Меверикса у Аризону да прекину серију од десет пораза и победе ривала из Тексаса други пут ове сезоне.

После 121:100, овог пута било је 99:89 за екипу нашег тренера Игора Кокошкова у којој и даље нема повређеног Девина Букера.

Прве минуте ове сезоне одиграо је легендарни Дирк Новицки, који је за шест минута на паркету покушао два пута и једном био успешан на одушевљење клупе Даласа, у чијим редовима је поново запажен био Лука Дончић (13 поена, 6/13, 5 скокова, 6 асистенција, 2 украдене и 4 изгубљене лопте).

У судару првог и трећег пика са летошњег драфта знатно лошији био је први, Деандре Ејтон, који је шутирао 3/13 из игре против Деандреа Џордана и утакмицу завршио са седам поена и пет скокова за 26 минута.

Ти-Џеј Ворен био је најбољи појединац са 30 поена до којих је дошао са 11 погодака из 17 покушаја. У Даласу је најбољи био Харисон Барнс са 15 поена, Џордан је уписао 14 поена и 15 скокова.

Тексас, Аризона и Мексико

Кошаркаши Орландо Меџика победили су Чикаго Булсе резултатом 97:91 у мечу одиграном у Мексико ситију и тако прекинули низ од три пораза. Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Вучевић са 26 поена, док је Ди Џеј Августин додао 15. У екипи Чикага, која је уписала 23. пораз, истакао се Зак Левин са 23 поена.

/Ворен 30, 3 ск, 3 ас - Џордан 14, 15 ск/

Исток: Торонто 23-7, Милвоки 18-9, Филаделфија 19-10, Индијана 18-10, Бостон 17-10, Шарлот 14-13, Детроит 13-13, Орландо 13-15, Мајами 11-16, Вашингтон 11-17, Бруклин 11-18, Њујорк 8-21, Кливленд 7-21, Атланта 6-21, Чикаго 6-23.

Запад: Денвер 18-9, Голден Стејт 19-10, Оклахома 17-9, Л. А. Клиперс 17-11, Л. А. Лејкерс 17-11, Мемфис 16-11, Далас 15-12, Сакраменто 15-12, Портланд 15-13, Сан Антонио 15-14, Њу Орленас 15-15, Јута 14-15, Хјустон 13-14, Минесота 13-15, Финикс 5-24.