ЕЛ: Будућност од -14 до егала, али и пораза на старту!

Арманијев српски тандем "сломио" Будућност и нанео им први пораз у ЕЛ. Кошаркаши Будућности поражени су у првом колу Евролиге на домаћем терену од италијанског Арманија резултатом 82:71 (22:11, 20:20, 15:20, 25:20).  Мицов и Недовић покварили журку у Подгорици! Будућност се вратила у Евролигу после 15 година, али није успела да обрадује навијаче у хали Морача.

Кошарка 12.10.2018 | 20:50
Будућност је дочекала Евролигу после 15 година у реновираној "Морачи" али није обрадовала навијаче првом победом.

Кошаркаши Арманија су много боље отворили меч и практично предност коју су остварили у првих пет минута чували до краја и однели победу из Подгорице.

Добром игром Мајка Џејмса и Немање Недовића Италијани су дошли до +11 на крају првог квартала, али је Будућност заиграла много боље у другом.

Ипак, тим Александра Џикића није успевао да се озбиљније приближи ривалу и предност на старту четврте четвртине износила је чак 14 поена.

Пробудио се био Ерл Кларк, бивши НБА ас, који је играо јако лош меч, али донео потпун резултатски егал својој екипи у завршници меча. После његове тројке Будућност је пришла на само три поена заостатка на два минута до краја, али није имала довољно снаге и енергије да озбиљније припрети ривалу.

Брзали су у нападу, а у одбрани пуштали Владимира Мицова и Артураса Гудаитиса да поентирају и забележили први овосезонски пораз у Евролиги.

Најефикаснији у победничком саставу били су Срби – Мицов је додао 15, а Недовић 14 поена. Добру партију пружио је и Џејмс који је имао 13 поена и четири асистенције, док је Кузминскас завршио меч са 12 поена и пет скокова.

Код Подгоричана бољи од осталих био је Ерл Кларк са 22 поена, Едвин Џексон додао је 12, док су по 11 имали Ален Омић и Никола Ивановић.

У другом колу Евролиге Армани дочекује шампиона Европе Реал Мадрид 16. октобра, док Будућност иде на гостовање Дарушафаки дан раније.

Милански Армани покварио је подгоричкој Будућности повратак у Евролигу после 15 година - трофејни италијански клуб славио је у хали Морача са 82:71 (22:11, 20:20, 15:20, 25:20) у првом колу елитног такмичења. Владимир Мицов био је најефикаснији у победничкој екипи са 15 поена, а један мање постигао је Немања Недовић. Код Будућности најбољи стрелац био је Ерл Кларк са 22 поена, Едвин Џексон додао је 12, а Никола Ивановић и Ален Омић по 11 поена.

Армани је загосподарио тереном малтене од првог судијског подбацивања, а Немања Недовићдириговао је игром миланског великана. Отуда није било чудно што је већ у првој деоници Армани стигао до двоцифрене предности (22:9).

Ипак, Ерл Кларк је успео у другој четвртини да раздрма Будућност, која и даље делује прилично неуиграно. Средином овог периода утакмице Ђетићи су, после тројке Едвина Џексона пришли на минус четири (32:28). А онда је опет Будућност упала у „црну рупу“ и Армани је до краја првог полувремена отишао на плус 11 (42:31).

И онда у трећем периоду поново слична ситуација. Гости су држали предност, разиграо се и Владимир Мицов, међутим, шампион Јадранске лиге је у завршници четвртине опет пришао на „прихватљивих“ минус три (52:49).

Било је јасно да, ипак, да ће се питање победника решити у самој завршници јер ни Армани није успео да преломи на време. Када је Ерл Кларк на два и по минута пре краја утакмице погодио тројки и приближио Будућност на 74:71, деловало је да Ђетићи могу да преокрета.

У наредна три напада Армани није успевао да погоди кош, али је и Будућност на исти начин одговорила, неуспешним шутевима за три поена, па су на крају Мицов и Гудаитис одбранили победу миланске екипе.