ШПА: Чувајте се, Стуани упалио машину у Ђирони!

Уругвајац са два поготка био најзаслужнији за победу над Селтом.

Фудбал 17.09.2018 | 23:31
Ђирона опет стиче победничке навике. Каталонска екипа на свом терену је савладала Селту са 3:2 у последњој утакмици четвртог кола Примере и забележила други узастопни првенствени тријумф.

Поново је Кристијан Стуани показао колико може да буде убојит. Играо се 22. минут када је искористио центаршут Адаја и гађао тако да Серхио Алвараз није имао шансе да сачува мрежу. Тај први налет Ђироне гостујућа екипа успела је да заустави захваљући шпанском репрезентативцу Јагу Аспасу који је у 34. минуту дао изједначујући гол.

Радост гостију трајала је само три минута, а онда је на сцену ступио Педро Алкала који је био највиши после корнера И опет главом затресао противничку мрежу.

Стуани је у 56. минуту искористио додавање Педра Пора и постигао други гол на мечу, па је тада деловало да је питање победника већ решено. Селта је кренула на све или ништа, а два минута пре краја меча Софијан Буфал смањио је заостатак гостију и учинио меч занимљивим.

Ипак, у другом минуту судијске надокнаде, нервоса код играча Селте учинила је своје, па је други жути картон и искључење зарадио Густаво Кабрал. Е, ту је већ меч био решен.