ШПА: "Подморница" испливала на површину!

Виљареал "извукао" сва три бода из Леганеса.  Фудбалери Виљареала победили су Леганес са 1:0 на гостовањ у четвртом колу шпанске ЛаЛиге.  Виљареал уписао прву победу ове сезоне, Леганес још чека.

Фудбал 16.09.2018 | 21:30
Леганес је статистички био бољи, више је нападао, а промашио је чак и пенал и ипак изгубио цео плен.

Прво полувреме меча прошло је поприлично незапажењо, а по један фудбалер домаћих и гостију добио је жути картон.

Дешавања у другом делу игре отпочео је Кариљо, који је у 49' промашио пенал за Леганес.

Бивши фудбалер Милана Карлос Бака је ушао на терен у 60. минуту, а само пет минута касније постигао гол на асистенцију Лајуна и испоставило се поставио коначан резултат.

Од тог тренутка Леганес није имао више снаге, те није стварао неке веће прилике и Виљареал је избио са зачеља ЛаЛиге одневши сва три бода.

Рекордна 83 милиона евра уложио је Виљареал током лета у довођење играча, али сезона није почела као што су се надали на Мадригалу.

У прва три кола, "Жута подморница" освојила је само један бод и налазила се у зони испадања. Под императивом победе екипа је отпутовала у предграђе Мадрида и, на срећу по тренера Хавија Каљеха, успела да савлада Леганес 1:0.

Гол одлуке постигао је Карлос Бака у 65. минуту, после центаршута Мигела Лајуна из прекида.

Много среће имали су гости у овом мечу, пошто у 49. минуту Гвидо Карило није искористио пенал, а испромашивали су се домаћи фудбалери и у финишу утакмице. Имали су иницијативу већим делом меча, међутим, нису успели да дођу до прве победе, тако да остају на зачељу са само једним бодом.

У наредном колу Леганес игра против Еибара у гостима, а Виљареал дочекује Валенсију. Пре тога, "Жута подморница" игра у Лиги Европе против Ренџерса, такође код куће.

Лепим ударцем Серхија Гарсије са ивице казненог простора у 52. минуту, Еспањол је као домаћин савладао Леванте 1:0 и стигао до високе четврте позиције.

Алавес је голом у трећем минуту надокнаде као гост савладао Ваљадолид 1:0. Јунак победе клуба из Виторије био је Ибаи, који је прецизно шутирао на асистенцију Хонија Родригеза. До 80. минута за госте је играо Дарко Брашанац.