ЛЕ: Тужно вече за Хрвате, испали Фајенорд и Легија!

Тужно вече за Хрвате: Испали и Хајдук и Ријека! Сплићани поражени голом у 93. минуту, а Ријечани у 83. ! Хрвати се распали: Ћао Ријека, ћао Хајдук! Сплићани испали у последњој сегунди од ФЦСБ – 2:1.  Легија ИСПАЛА! Пољски шампион елиминисан од ривала из Луксембурга! Легија пробила дно у Луксембургу, Марибор све промашио! Лудогорец рутински у Босни и Херцеговини – 1:1.

Фудбал 16.08.2018 | 23:40
Само 40 секунди делило је сплитски Хајдук од проласка у посљедњу рунду квалификација за Лигу Европе.

Послије ремија без голова у Сплиту, Хајдук је у реваншу у Букурешту имао 1:1 све до судијске надокнаде, а онда…

У посљедњем нападу румунске екипе лопта је стигла на десно крило до Ромарија Бензара који је убацио у петерац, голман Хајдука Јосип Посавец „запливао“ је у празно и Арлем-Еди Ноер на другој стативи само се „поклонио“ за побједоносни погодак 2:1.

СТЕАУА - ХАЈДУК 2:1 (1:0), први меч 0:0
/Ноер 53, 90+3 - Саид 82/

Исти играч довео је Стеауу у вођство из пенала у 53. минуту, након што је Цакташ играо у руком у свом шеснаестерцу.

Хајдук је до изједначења стигао осам минута прије краја, након што је Саид одлично утрчао на центаршут с десног бока и послао главом лопту у мрежу са пет метара.

То ипак није било довољно Хајдуку за пролаз.

Оно што је успело Зениту против Динама из Минска, није Фајенорду против Тренчина.

Холанђани су такође "јурили" 0:4 из првог меча 3. кола квалификација за Лигу Европе, али нису успели да направе чудо у реваншу, па чак ни да унесу неизвесност.

ФАЈЕНОРД - ТРЕНЧИН 1:1, први меч 0:4
/Ботегин 8 - Манце 9/

Штопер Ботегин довео је Фајенорд у вођство после корнера у 8. минуту, али већ у следећем било је 1:1.

И овај пут стрелац је био Антонио Манце, хрватски фудбалер који је у првом дуелу постигао хет-трик.

За њега је ово било срећно вече, међутим, не и за многе друге Хрвате. Од европске сцене поред Хајдука опростила се и Ријека.

Ријечани су, такође, били близу пролазу, јер су пре недељу дана одиграли 1:1 са Сарпсборгом у Норвешкој, а у Ријеци је све до 83. минута било 0:0. А, онда је Мортесен постигао гол за госте и одвео их даље!

Марибор је играо без голова са Глазгов Ренџерсом у Словенији, што је значило и крај такмичења за љубичасте, који су у Шкотској изгубили 1:3.

Репрезентација им је вицешампион света, али хрватски клубови, изузев Динама, су далеко од европског просека. Ноћ из кошмара имали су Хајдук и Ријека у реванш мечевима трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Били су у последњој секунди пали у Букурешту против ФЦСБ (2:1), док је Ријека поражена од норвешког Сарпсборга – 0:1.

Сигурни смо да навијачи Хајдука ноћас неће спавати мирним сном. Екипа из Сплита била је надомак малог изненађења. Имали су 1:1 на гостовању ФЦСБ, али су буквално потонули у последњој сегунди. Центаршут са десне стране лоше је проценио голман Јосип Посавец је очајно проценио. Лопта га је прелетела, што је искористио Гнохаре и ударцем главом патосирао тим из Далмације – 2:1.

А чинило се да ће погодак Саида бити довољан Хајдуку да искористи реми без голова са Пољуда... Ако ништа друго Хајдук је часно пао, што се не може рећи за Ријеку. Тим Матијжа Кека је поражен на Рујевици од  Сарпсборга. Стрелац је био Мартинсен у 84.минуту.

Рапид из Беча је прегазио екипу Слована (4:0) и надокнадио пораз из првог меча.

Фајенорд није успео да надокнади велику предност Тренчина (1:1).

Другу годину заредом пољски шампион неће играти групну фазу европских такмичења.

Варшавска Легија поново је разочарала своје навијаче, који су се надали Лиги шампиона, а остали су и без Лиге Европе.

Луксембуршки Диделанж изненадио је Пољаке победом 2:1 у првом мечу, да би у реваншу изборио реми 2:2 - заправо је Легија та која је опет "јурила" резултат (0:2) - за историјски успех и пласман у плеј-оф Лиге Европе.

ДИДЕЛАНЖ -  ЛЕГИЈА 2:2 (2:1)
/Штумф 7, Стелвио 17 - Канте 33, 88/

Баш као и против Спартака из Трнаве пре неколико недеља у квалификацијама за Лигу шампиона, фудбалери Легије морали су да се ваде у реваншу, али и овај пут то нису успели.

Диделанж је већ након 17 минута игре водио головима Штумфа и Стелвија. Гости су међутим, успели да се поврате из шока и поготком Кантеа у 33. минуту смање на 1:2.

Шампион Пољске, којег је пред овај меч преузео португалски стратег, некадашњи тренер Црвене звезде - Рикардо Са Пинто, притискао је и успео да у финишу стигне до изједначења, а стрелац је поново био Канте. Времена за преокрет, ипак, није било...

Диделанж ће тек други пут у својој историји играти плеј-оф за Лигу Европе.

Пре пет година на корак од групне фазе зауставио их је Хапоел из Тел Авива, а овога пута противник ће им бити румунски Клуж

Легија је пробила дно! Велику кризу славног клуб из Пољске наговестио је Спартак из Трнаве, а сада је потврдио и Диделанж из Луксембурга – 2:2.

После сензационалне победе у Варшави, тим који знао да избаци и Ред Бул Салцбург, ове вечери је изборио плодонасан реми – 2:2. Како је играла и како се Легија понашала боље није ни заслужила.

Улетели су у машину из Луксембурга играчи Легије. После 17 минута Диделанж је имао два гола предности. Тек после тога Легија је почела да игра.

Жозе Канте је постигао два гола. Други у 86.минуту. Имала је Легија још неколико покушаја, али – није вредело.

Марибор није успео да задржи Стивена Џерарда и Ренџерс. Тачније, великан из Шкотске је издржао у бункеру. А Словенци су све промашили. Танку наду могао је да донесе Тавареш, али је у 91.минуту промашио пенал.

Лудогорец је рутински прошао даље. Био му је довољан и реми против Зрињског.