Лига 6 БиХ: Спарси намучили Игокеу!

Тек финишу утакмице кошаркаши Игокее сломили отпор Спарса и стигли до побједе у деветом колу Лиге за првака.

Кошарка 21.04.2018 | 08:15
Игокеа је савладала Спарсе у Лакташима резултатом 77:68 у мечу у којем су гости пружили жесток отпор лидеру на табели.

Спарси су били у најмању руку равноправан противник, а у пар наврата у првом полувремену имали су и осам и девет поена предности.

„Игоси“ су ипак вратили егал 37:37 десет секунди прије одласка на одмор, а жестока борба настављена је и у другом полувремену.

Екипа Жарка Милаковића успјела је да се „одлијепи“ на шест разлике неколико пута, али су Спарси враћали заостатак на један посјед, посљедњи пут „двојком“ Ковачевића на 2:37 до краја.

На семафору је било 69:66, а онда је Игокеа коначно сломила отпор противника.

У тим тренуцима млади Далибор Илић је заблистао и постигао шест од осам поена Игокее до краја утакмице и тако донио побједу домаћину.

Игокеа након ове побједе има скор од седам побједа и два пораза.