ЕЛ: Гудурић удаљио Макаби од плеј-офа!

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Макаби Тел Авив 87:73 уз сјајну партију Марка Гудурића.  Гудура "решетао", Жељко "фенирао" екипу! Марко Гудурић одиграо је фантастичан меч, убацио 23 поена уз шут 2/3 за два и 5/6 за три поена, али Фенербахче није без проблема забележио победу у Истанбулу.

Кошарка 20.03.2018 | 20:45
Српски репрезентативац предводио је шампиона Европе са 23 поена (2/3 два, 5/6 три).

Гудурић је имао и четири асистенције, три скока те две украдене лопте, за укупан индекс користности 29.

Пратили су га Луиђи Датоме са 16 поена, Костас Слукас са 12 и пет асистенција, те Јан Весели са 11 и пет скокова.

Други српски кошаркаш Никола Калинић није успео да постигне кош за осам и по минута на паркету.

Макаби је предводио Пјер Џексон са 13 поена, док су по 12 постигли Дешон Томас и Џона Болден који је имао и седам скокова.

Фенер је 19. победом наставио борбу са Олимпијакосом за друго место у Евролиги, док је Макаби угрозио своје место у плеј-офу.

Марко Гудурић одмах је наговестио да ће бити МВП меча, убацио три тројке из исто толико покушаја у првих седам минута утакмице у Истанбулу и "држао" Фенербахче на пристојном заостатку, али када је Алекс Тајус погодио за 18:26 у 13. минуту…

...морао је да ради "фен" Жељка Обрадовића.

После нешто жустријег разговора са најтрофејнијим тренером Европе, браниоци титуле заиграли су како се то од њих очекује и у наредних осам минута кошарке на отварању 27. кола решили питање победника. Од серије 31:10 гости из Тел Авива нису се опоравили:

Фенербахче - Макаби 87:73 (16:21, 29:15, 29:20, 13:17), чиме је Обрадовићев тим прекинуо непријатну серију од три пораза у мечевима са "Поносом Израела" и на прави начин одговорио на шокантан пораз из прошле недеље када је Нандо Де Коло погодио у последњој секунди великог дербија за тријумф ЦСКА у Истанбулу – 79:81.

Момци Невена Спахије добро су отворили утакмицу овог уторка увече пред 11.000 људи у "Улкер спорт арени", рано стекли осам поена разлике, а онда били збрисани са паркета пре свега захваљујући мајсторијама Ђиђија Датомеа који је у седам минута игре друге четвртине убацио 13 поена рачунајући и тројку пред одлазак на одмор за 45:36.

Ни у наставку првак Европе није смео да спушта темпо све док на семафору није било исписано 72:51, након чега је "Жоц" повукао стартере са паркета и означио "крај" утакмице.

Гудурић је после три везане тројке у првој четвртини додао још две у наставку, уз само један промашај ван линије 6,75, па је са 23 поена, три скока, четири асистенције и две украдене лопте заслужио епитет играча утакмице - о чему сведочи и индекс успешности 29.

Датоме се "повукао" у други план после симултанке из друге деонице и меч завршио са 16 поена (3/3 за три), четири скока и две асистенције, док су Костас Слукас са 12 поена и пет асистенција, као и Јан Весели са 11 поена и пет скокова имали своје мини периоде доминације.

Фенербахче ће већ у четвртак увече гостовати у "Пиониру" екипи Црвене звезде, а потом лигашки део такмичења завршити гостовањем Химкију и утакмицом са Уникахом код куће.

Макаби, који је у једном тренутку личио на сигурног учесника плеј-офа, суновратио се у фебруару и марту, у серији од свега три победе у последњих десет утакмица изгубио и Куп Израела, а сада ће покушати да надокнади изгубљено у утакмицама са Панатинаикосом код куће и потом Басконијом и Валенсијом у гостима.

На последњих десет евролигашких гостовања, шестоструки прваци Европе победили су само Ефес и Милано.

20:45 Уникаха – Барселона

Табела: ЦСКА 21–5, Фенербахче 19–8, Олимпијакос 18–8, Реал 16–10, Химки 15–11, ПАО 15–11, Жалгирис 15–11, Басконија 13–13 (плеј–оф), Макаби 13–14, Звезда 11–15, Уникаха 10–16, Бамберг 10–16, Барселона 9–17, Валенсија 9–17, Армани 9–17, Ефес 6–20.

Извор: Б92/мондо.рс