ХОЛ: Ајаксове наде живе! Црвени картон уништио ПСВ!

Фаворит прокоцкао 2:0 на свом терену против Херенвена.

Фудбал 18.02.2018 | 10:30
Лидер Ередивизије ПСВ Ајндховен имао је до овог кола фантастичну серију од 15 везаних победа на свом терену, али је она вечерас окончана.

Један наизглед безазлени детаљ скупо је коштао Филипсовце и то у тренутку када су водили и имали три бода у џепу. Играо се 45. минут, на семафору је стајало 2:0 за домаћине које су обезбедили Аријас и Де Јонг, а онда је мексички нападач Ирвинг Лозано без превелике потребе у дуелу закачио противника због чега му је главни судија одмах показао пут у свлачионицу.

Можда и престрого, али узалуд протести...

Био је то почетак краја серије Филипсоваца. Херенвен је у наставку заиграо много боље, а неколико минута након што је почео други део везиста Стијн Шарс смањио је на 1:2. Пробао је ПСВ да се одбрани са играчем мање, али је попустио под притиском гостију у самој завршници. Играо се 82. минут, лопта је лутала по шеснаестецу са главе на главу играча оба тима, а после велике гужве и спетљане интервенције голмана Ервина Зута, Иранац Гучанеџад је поставио коначних 2:2.

Кикс реми наде за Ајакс који сутра у случају победе може да приђе Филипсовцима на пет бодова разлике и да оживи шампионску трку у Холандији.

ХОЛАНДИЈА 1 - 24. КОЛО