Цвајта: Кил и даље просипа, Инголштат не користи!

Арминија се враћа у трку за Бундеслигу. . .

Фудбал 18.02.2018 | 09:00
Гројтер Фирт направио је велико изненађење и однео бод из Дизелдорфа у 23. колу немачке Цвајте! Детелинари који се грчевито боре за опстанак најлошији су гости у лиги, али то их није спречило да се данас испрсе и изненаде лидера - 1:1.

Гројтер је до предности дошао јако лепим голом Макса Витека из слободног ударца у 10. минуту, а коначан резултат поставио је резервиста домаћег састава - Јапанац Такаши Усами. Било је до 13 минута пре краја...

Холштајн Кил наставио је да расипа бодове. Овога пута није му довољна била ни предност од 2:0. Ауе је од изгубљеног меча дошао до ремија за само два минута, погоцима Какуталуе у 36. и 38. минуту. Без обзира на овај резултат Холштајн је и даље трећи, јер се изненађење догодио и у Инголштату, где је Санкт Паули славио са 1:0. Гол одлуке постигаоп је Алаги на истеку пола сата игре. Тим из града Франкенштајна добио је само једну од четири последње утакмице, па и даље заостаје за трећепласираним Килом четири бода.

Од свих данашњих киксева највише је профитирала Арминија. Екипа из Билефелда тукла је Дармштат са 2:0 и сада је пета, са само три бода мење од места које води у бараж за Бундеслигу...