Феноменални Јокић за 23. побједу Денвер Нагетса!

Никола Јокић, центар Денвер Нагетса, пружио је претходне ноћи једну од најбољих партија у НБА лиги ове сезоне.

Кошарка 17.01.2018 | 13:45
Српски репрезентативац је за 33 минута на паркету уписао 29 поена (11/21 за два, 0/2 за три), 18 ухваћених лопти, седам асистенција, две украдене лопте и блокаду – што је било довољно за победу тима из Колорада над Далас Мевериксима – 105:102.

Домаћи су били бољи у првом полувремену, па су на одмор отишли са тринаест поена предности (61:48), али је мало недостајало да у последној деоници све упропасте.

Ипак, погодак Вила Бартона, после асистенције управо Јокића, односно слободна бацања Герија Хериса била су довољна за оверу тријумфа.

Осим Николе, сјајан је био и споменути Херис који је меч завршио са 25 поена и по четири асистенције и украдене лопте, а ништа лошији није био ни Бартон са 22 поена, шест додавања и пет скокова.

Код гостију је још једном најбољи био руки Денис Смит јуниор са 25 поена (11/17 за два, 0/1 за три) и пет асистенција. Херисон Барнс имао је 17 поена и шест ухваћених лопти, док је Девин Херис додао један мање с клупе.

Денвер је стигао до 23. победе у сезони, поред 21 пораза, док Далас сада има дупло више неуспеха него славља (15-30).