Јокић 23 поена, Бертанс му тројкама покварио вече!

Дерозанова 42 поена Вориорсима, Боби преседео меч.  Голден Стејт је уписао нову победу, а овог пута жртва је био Торонто – 127:125. Никола Јокић је уписао 23 поена, девет скокова, седам асистенција и две украдене лопте у поразу Денвера на гостовању Сан Антонију – 112:80.

Кошарка 14.01.2018 | 10:30
Био је то четврти пораз Денвера у последњих пет утакмица, а једини расположен за игру уз Јокића био је Гери Херис са 18 поена, уз по два скока, асистенције и украдене лопте.

Екипу Сан Антонија до победе су водили Кавај Ленард (19 поена, осам скокова, четири асистенција и 4 “крађе”), који се вратио на терен после три меча, као и бивши Партизанов играч Давис Бертанс са 18 поена. Он је све поене постигао иза линије за три поена (6-7), у 14 узастопној победи Сан Антонија на домаћем терену, што је уједно и најбољи лигашки скор у “АТ&Т Центру” од 19 победа и 2 пораза.

Домаћ је ове сезоне имао много проблема са повредама и планирана петорка Ленард, Олдриџ, Пау Гасол, Паркер и Грин одиграла је заједно само шест мечева, од којих само два на домаћем терену.

“Они се нису заустављали, само су ишли даље. Мале ствари радили су веома убедљиво”, рекао је Никола Јокић.

Дерозанова 42 поена Вориорсима, Боби преседео меч. Голден Стејт је уписао нову победу, а овог пута жртва је био Торонто – 127:125.

После убедљивог првог полувремена Вориорси су дозволили домаћину да се врати у игру, а последњу четвртину и добије са 36:19, па је шампион потпуно непотребно ушао у „тесну“ завршницу.

Код домаћина се издвојио Демар Дерозан са 42 поена, пет скокова и три асистенције, али ни то није било довољно за победу над Вориорсима. Дерозана су пратили Ануноби са 17 и Ибака са 14 поена.

У тим Голден Стејта се вратио Стеф кари после два меча паузе и забележио 24 поена, девет асистенција и шест скокова. Ефикаснији од њега били су Клеј Томпсон са 26, као и Кевин Дурент са 25 поена, шест скокова и пет асистенција.

Зек Лавин је постигао 14 поена у првој утакмици коју је одиграо после 11 месеци, а руки Лаури Марканен је додао још 19 поена у победи Чикага над Детроитом – 107:105. За Булсе је 22 минута играо и Никола Миротић, а за то време имао је учинак од 16 поена, шест скокова и по једну блокаду, украдену лопту и асистенцију.

Бобан Марјановић није играо за Детрот, цео меч је преседео на клупи, а Ејвери Бредли са 26 поена и Андре Драмонд са 21 одржавали су неизвеснот и претили Чикагу.

Оклахома је била боља од Шарлота 101:91 и најефикаснији играч гостију био је Расел Вестбрук са 25 поена. Он је имао и десет скокова и седам асистенција. Код домаћина је ефикаснији од осталих био Кемба Вокер са 19 поена, док је Двајт Хауард уписао 17 скокова уз 11 поена.

ЛА Лејкерси су везали четврту победу, овог пута на гостовању Даласу. Рендл (23 поена, 15 скокова), Кларксон (19) и Кузма (18п, 10ск) водили су Лејкерсе до тријумфа. Најефикаснији у редовима Маверикса био је Денис Смит са 23 поена.