Премијер лига - 2018. почела голеадом!

Фудбалери Брајтона и Борнмута ремизирали су 2:2 (1:1) на отварању 22. кола и 2018. године у Премијер лиги.  "Прштало" у Брајтону! Динамичан фудбал и четири гола у првом премијерлигашком мечу 2018. године.  Да је више оваквих утакмица: Спусти гард и - удри! Реми Брајтона и Бормута у уводном мечу 22. кола Премијер лиге.

Фудбал 01.01.2018 | 15:45
Домаћин је два пута водио, головима Нокерта у петом и Мареја у 48. минуту, оба на асистенцију Исквијерда.

Међутим, Кук и Вилсон су оба пута враћали Борнмут у егал и на крају донели бод "трашњицама".

Два тима су тако остала у средини табеле, Брајтон је 12. са 23, а Борнмут позицију испод са 21 бодом.

Сјајан угођај приредиле су екипе Брајтона и Борнмута гледаоцима који су и у релативно раним часовима првог јануара били расположени за једну фудбалску утакмицу.

Домаћи тим је два пута водио, али се уводни меч 22. кола Премијер лиге завршио потпуно праведним ремијем - 2:2 (1:1)!

Брзоноги Перунац Хозе Искијердо асистирао је са левог бока, прво Антонију Нокерту у петом минуту, па Глену Мареју у 48, тако да је Брајтон у оба полувремена правио најбољи могући старт и стизао до предности.

Прво изједначење Борнмуту донео је дефанзивац Стив Кук, иначе "дете" Брајтона, својим другим поготком у сезони. Кук је главом у 33. минуту лобовао голмана Метјуа Рајана и уз помоћ пречке сместио лопту у мрежу.

Гости су и у наставку меча око пола сата имали неповољан резултат. За то време их је Асмир Беговић два пута спасао вероватног пораза, бранећи ударце Искијерда и Нокерта, да би у 79. минуту Брајтон стигла казна за те промашаје.

После невероватне гужве у казненом простору и недосуђеног пенала за Борнмут, због играња руком Шејна Дафија, лопта се од Адама Смита случајно одбила надомак петерца, где је Калум Вилсон инстинктивно подметнуо стопало и уз наклоност Фортуне је спровео у мрежу за коначних 2:2!

Вилсону је то други пут у последња три меча да у самом финишу доноси бод Борнмуту. Прошлог уторка, на "Боксинг деј", то је учинио у дуелу са Вест Хемом (3:3).

Спуштеног гарда, па ко удари јаче. Попут боксера размењивали су ударце Брајтон и Борнмут и у потпуности задовољили апетите неутралних љубитеља фудбала у почетном мечу 22. кола Премијер лиге, којим је отворена 2018. година - 2:2.

Упркос томе што је двапут водио и имао зрелије прилике, домаћи тим није успео да украси јубилеј тренера Криса Хатона, данас 150. пут на клупи популарних Галебова. Понајвише због Хозеа Ескијерда. Руку на срце, нападач Брајтона јесте био централна фигура меча, али је у контри којом је могао да преломи меч био и неодлучан и себичан, па се задовољио двема асистенцијама. Довољно за трећи реми плаво-белих у последњих пет утакмица, макар је овај био са головима. Имало је шта да се види.

Ескијердо је већ на почетку утакмице показао колико може да буде опасан, пошто је проиграо Ентонија Нокарта, а овај постигао најранији гол за Брајтон у историји Премијер лиге. Семафор је откуцавао четири минута и 32 секунде. На исти начин као и прво, домаћин је отворио друго полувремене,само што је овога пута стрелац био Глен Мари, а Хозе Ескијердо постао први Колумбијац још од септембра 2002. и Хуана Палба Анхела који је на једној утакмици елитног разреда енглеског фудбала уписао две асистенције

Брајтон данас није имао проблем са реализацијом, међутим, јесте са чувањем предности. Прво је бивши играч овог клуба, Стив Кук главом на центаршут Ајба у 33. минуту поравао на 1:1, да би Калум Вилсон 11 минута пре краја искористио потпуну конфузују домаће одбране и дословце угурао лопту преко линије.

Само, да је поменути Ескијердо у 69. минуту, после сјајно истрчане контер, упослиоПропеа или шутирао пре него што му се Асмир Беговић унео у ноге, остала би још два бода у Брајтону.