ШПА: Четири "торпеда" за три бода "жуте подморнице"!

Мучили су се у првом полувремену, али када је ушао први. . .  Жута олуја дувала 20 минута! Виљареал убедљив против Лас Палмаса - 4:0.

Фудбал 22.10.2017 | 14:30
Одличан почетак сезоне за Виљареал!

"Жута подморница" уписала је против Лас Палмаса пету победу у девет кола, трећу узастопну, па је брзо преболела убедљив пораз од Хетафеа (4:0) који је мало "уздрмао" екипу Хавијера Каљехе, тренера који је на клупу дошао баш после поменутог сусрета.

Тим младог тренера, који је дуго година и носио дрес Виљареала, мучио се у првом полувремену, али када је постигао први гол - све је било лакше.

ВИЉАРЕАЛ - ЛАС ПАЛМАС 4:0 (0:0)

Нови, већ осми, погодак Седрика Бакамбуа у 48. минуту "отворио" је Лас Палмас који је од тада почео више да размишља и о нападу, па су домаћи за само два минута "решили" меч. Прво је Марио Гаспар у 65. минуту прошао по десној страни, и уласком у средину шутирао прецизно у ближи угао голмана Лас Палмаса, да би Наваро "закуцао" лопту у сопствену мрежу након добром продора по истој страни у 67. минуту.

На самом крају уписао се и Никола Сансоне у стрелце...

Ипак, најлепши гол свакако је онај нападача из ДР Конга!

Овом победом Виљареал је стигао до 16 освојених бодова и петог места на табели, док Лас Палмас наредно колико дочекује у опасној зони. Освојили су тек 6 бодова из девет мечева.

Није могло против прашке Славије - може против Лас Палмаса. После ремија у трећем колу Лиге Европе (2:2), кад је надокнадио два гола минуса, али није успео да слави, Виљареал се вратио на победнички стадион и на Мадригалу испрашио ове сезоне непрепознатљиве госте са Канарских острва - 4:0.

Последице утакмице од четвртка су се осећале у игри екипе Хавија Каљехе у првом полувремену, међутим, у другом - за само 21 минут - домаћин је разбио у парампарчад тим Пака Ајестарана и нанео му пети узастони пораз у Примери.

Виљареал је повео у 48. минут, тако што је Седрик Бакамбу на додавање Саму Кастиљехазакуцао лопту под пречку и тако постао фудбалер с највећим утицајем на резултате свог тима у првенству Шпаније ове сезоне. Био је то осми гол репрезентативца Конга од укупно 15 колико је, са касније урачуната два, постигла Жута подморница. Јер, капитен Марио Гашпар у 65. минуту удвостручио је предност, а штопер Лас Палмаса Наваро само 120 секунди касније неспретном интервенцијом запечатио судбину гостију. У надокнади се над недораслим ривалом иживљавао и Никола Сансоне.

Српски репрезентативац Антонио Рукавина цео меч је преседео на клупи за резервне играче.