ЕК - Будућност руши шампионе: Србија, па Израел!

Подгоричани славили и у Јерусалиму, мање од 48 сати после тријумфа против Црвене звезде мтс. Прочитајте све резултате прве вечери.  Паунић солидан у победи Тофаша! Кошаркаши Тофаша победили су Гран Канарију са 98:94, а српски кошаркаш Иван Паунић пружио је солидну партију за домаћи састав.

Кошарка 18.10.2017 | 09:15
У недељу су узели скалп шампиона Србије и региона, а у уторак првака Израела.

Мање од два дана након тријумфа на гостовању Црвеној звезди мтс, Будућност је остварила и другу победу у Еврокупу - на једном од најтежих гостовања у групи:

ХАПОЕЛ ЈЕРУСАЛИМ - БУДУЋНОСТ 81:86 (18:17, 18:23, 19:28, 26:19)

Екипа Александра Џикића тако је "везала" и четврти тријумф у три такмичења (Цибона, Ређо Емилија и Звезда) и потврдила да јој је форма све боља и боља. У Израелу је дочекала последњу четвртину са двоцифреном предношћу, али је центар домаћих Ален Омић у 39. минуту ипак изједначио (75:75), казнивши велику грешку одбране гостију.

У следећем нападу изузетно важну тројку постигао је Никола Ивановић, после чега је изнудио фаул Омића и слободним бацањима увео меч у последњи минут са "плус 5" свог тима (75:80). Та разлика испоставила се довољном за дефинитивни тријумф, иако је Остин Деј погодио брзу тројку за 78:80.

Будућност је кроз читаву завршницу водила, а Хапоел је био веома упоран.

Филип Баровић је у 40. минуту важним офанзивним скоком изборио посед за Немању Гордића, коме такође рука није задрхтала на црти (78:82). Куртис Џерелс, такође некадашњи плејмејкер Партизана, одговорио је још једном тројком (81:82), после чега је поново дошао ред на Ивановића да изводи пенале. И урадио је то успешно - 81:84.

Хапоел је до краја покушао још два пута (Охајон, па Џерелс), али новог повратка није било.

Најефикаснији играч гостију био је мирни Ивановић, са 19 поена, а велику подршку имао је у Баровићу, који је са 13 поена и девет скокова стао надомак "дабл-дабл" учинка. Двоцифрени учинак у нападу имали су и Гордић (13), Кајл Гибсон (12) и његов имењак Лендри (10).

Међу домаћима је најбољи био Жером Дајсон са 21 поеном, 5 скокова и седам асистенција.

Са скором 2-0, Подгоричани заузимају прво место на табели Групе Б, а у следећем колу ће код куће играти против Галатасараја.

Будућност је прошле сезоне изгубила све утакмице у Еврокупу.

Паунић солидан у победи Тофаша! Кошаркаши Тофаша победили су Гран Канарију са 98:94, а српски кошаркаш Иван Паунић пружио је солидну партију за домаћи састав.

Паунић је на терену провео 21 минут и за то време је уписао шест поена и ухватио две лопте (1/3, бацања 4/4).

Најефикаснији у победничком саставу био Јигит Арслан са 21 поеном. Кени Кађи је постигао 19, док је Џош Овенс остварио учинак од 16 поена и осам скокова.

У шпанској екипи Анжејс Паченикс је постигао 19 поена и ухватио шест лопти, Денис Сили је меч завршио са 18 поена, док је Гал Мекел имао учинак од 16 поена и седам скокова.

Обе екипе имају по победу и пораз у два одиграна кола Еврокупа.

Блажич доминирао, Андора изгубила! Бивши кошаркаш Црвене звезде убацио 22 поена уз седам скокова, једну асистенцију и украдену лопту.

У друга два меча Еврокупа дошла су два кеца. АСВЕЛ је надиграо Улм с 108:77, док је Торино био бољи од Андоре с 92:86.

Кренимо од меча Торина и Андоре. Италијански састав је меч решио током треће деонице када је направио резултат 33:18. Чак и лошија игра у последњој деоници није коштала Торино велике победе. Госте је предводио бивши кошаркаш Црвене звезде Јака Блажич. Он је убацио 22 поена уз седам скокова, једну асистенцију и украдену лопту.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ламар Патерсон са 19 поена и четири скока.

АСВЕЛ је лако изашао на крај са Улмом. Отпочетка је тим који је у власништву Тонија Паркера био у предностим контролисао темпо, да би у другом полувремену појачао ритам и повисио предност. Џон Роберсон је дао 21 поен, а два мање је додао Џастин Харпер.

У тиму Улма једини двоцифрени били су Лук Харангоди и Батлер Да Син са 12, односно 10 поена.